Apple'dan Beklenmedik Hamle

0
0
0
0
0
Apple'dan Beklenmedik Hamle
Herkes yeni iPhone’u beklerken Apple reklam ve aplikasyon testleri için yazılım üreten Burstly adında bir şirketi satın aldı.Böylece Burstly’i tanımamızı sağlayan TestFlight ve Sky Rocket de Apple’ın oldu.
Herkes yeni iPhone’u beklerken Apple reklam ve aplikasyon testleri için yazılım üreten Burstly adında bir şirketi satın aldı. Böylece Burstly’i tanımamızı sağlayan TestFlight ve Sky Rocket de Apple’ın oldu.

iOS başta olmak tüm platformlarda on binlerce uygulama ve oyun üreticisi tarafından kullanılan TestFlight, temelde beta uygulamaları App store’a koymadan testerlara ulaştırarak gelen hata raporlarını toplanması için kullanılıyor. Sky Rocket ise reklam optimizasyonunun yapılmasını sağlayan bir ürün
Bu satın almanın kötü etkileyeceği taraf ise Android kullanıcıları. Burstly Android desteğini 21 Martta kaldıracağını bildirdi. Yani eğer TestFlight’ı kullanmak istiyorsak artık muhakak iOS kullanıcısı olmamız gerek.

Şimdilik Apple’ın neden Burstly’i satın aldığına dair bir açıklama olmasa da uygulama geliştirme sistemi üzerinde yenilikler olacağını kestirmek zor değil. TestFlight gibi popüler bir programı iOS exculsive haline getirmek bizce yerinde bir hamle ancak Android kullanmaya devam etmek istiyorsanız HockeyApp’i tavsiye ediyoruz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0