Apple'dan Heyecan Verici Yeni Bir Patent

0
0
0
0
0
Apple, ana ekran tuşuna gizlenmiş joystick patentiyle, sunduğu teknolojinin ne kadar doğru kullanılabileceğini ortaya koydu.
Ara sıra karşımıza çıkan patent haberleri, çoğu zaman bizi heyecanlandırmıştır. Birçoğu ne yazık ki gün ışığına çıkamayacak olan bu zekice düşünülmüş taslaklar, bazen tam da istediğimiz şey olabiliyor. Apple'ın ana ekran tuşunu bir joystick olarak kullanabilme özelliğinin patentini alması da bu olgunun en yeni destekçisi.Patent, cihaz normal kullanımdayken ana ekran tuşu ( home tuşu ) olan, oyun oyandığı zaman ise joysticke evrilen bir tuşu içeriyor. Ufak bir kuvvetle içindeki yay yardımıyla bir miktar dışarı çıkan tuş, işlevini böyle karşılıyor. Yerine itince tekrar ana ekran tuşu görevine devam ediyor.

Bu patent, aslında Temmuz 2013'te alınmış fakat kamuoyuna bugün açıklandı. Patentin de alındığı tarih göz önüne alındığında, iki ihtimal akıllara geliyor. Geçen süre içerisinde Apple bu özelliği geliştirdi ve her an bize sunabilir.  Ya da  1,5 seneye yakın bir süre geçti ve şuan için proje rafa kalktı. Fakat, teknoloji otoriteleri böyle bir patentin alındığını kamuoyuna duyurarak heyecanlandırmanın olumlu bir adım olduğunu ve Apple'nin bu teknolojiyi bizlere yakın zamanda sunabileceğini konuşmaya başladı bile.

Siz ne dersiniz böyle bir özellik gelirse, sırf bu özellik için Apple ürünlerini tercih edermiydiniz?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0