• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple'dan Sonra Samsung da "Akıllı Yüzük" Sektörüne Giriyor

Apple'dan Sonra Samsung da "Akıllı Yüzük" Sektörüne Giriyor

0
0
0
0
0
Sizlere bir süre önce bahsettiğimiz Apple'ın almış olduğu Akıllı Yüzük patentlerinden sonra şimdi de Samsung da benzer bir teknolojiye ait patentleri aldı.
Sizlere bundan bir süre önce bu haberimiz ile Apple'ın aldığı patentler doğrultusunda "Akıllı Yüzük" sektörüne girebileceğinden bahsetmiştik. 2016 ya da 2017 yılında duyurabileceği tahmin edilen iRing için Apple'dan gelen haberler sonrası Samsung da bu sektöre gireceği Amerikan Patent Ofisi'ne sunduğu belgeler ile ortaya çıktı.

Birinin girdiği her sektörde diğerinin de mutlaka dahil olduğu bu iki firmadan hangisi önce bu akıllı yüzüğü çıkarır bilemiyoruz ama bu iki firmanın da atılımı sonrası bu sektörün fazlaca şenleneceği açık görünüyor.Samsung'un yukarıda görmüş olduğunu çizimler ile ortaya çıkan akıllı yüzük teknolojisi Gear S2 adlı yuvarlak çerçeveli akıllı saatine benzeyecek. Tıpkı bu saatte olduğu gibi çerçevesini çevirerek menü geçişleri ve çeşitli düzenlemeler yüzükde de dönebilir bir çerçeve ile yapılabilecek. Aynı zamanda Samsung'un yoğun bir şekilde çalışmalarını yaptığı akıllı ev teknolojilerine de uyumlu olacak olan bu yüzük telefon ile iletişimin yanı sıra televizyon, ışıklandırma, radyo vb birçok akıllı ev aletleriyle de iletişimde olabilecekDetayları şu anda net bilinmeyen akıllı yüzüğün tasarımının nasıl olacağı ve başka ne gibi teknolojileri içereceği şu anda belli değil, ancak cebimizdeki ve birçoğumuzun bileğindeki akıllı cihazlara artık akıllı yüzüklerin de ekleneceği kesinleimiş oldu. iRing vs. S Ring.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0