Apple'dan Çok Fonksiyonlu "Titreyen" Fare

0
0
0
0
0
Sıradışı fare tasarımlarıyla kullanıcılarını sürekli şaşırtan Apple, başvurduğu yeni patent alma girişimlerinin ardından farklı fonksiyonlara sahip bir fare üretmeyi planlıyor.
Teknoloji dünyasında yeni olmayan titreyen fare özelliğini Apple, başvurduğu patentlerin ardından farklı fonksiyonlara sahip olarak kullanıcılarının karşısına çıkarmayı planlıyor. Apple'ın patentine göre, web sayfalarındaki gezintilere bağlı olarak, fare kullanıcıya geri tepki verebilecek.

Örneğin kullanıcı yeni bir klasör açmak için fareyi kullandığında farklı, linke tıkladığında farklı titreme tepkisi alacak. Bir klasör ya da dosyayı taşırken, dosyaların ağırlıklarına göre farklı tepkiler alacak. Böylece kullanıcılara, yaptıkları farklı işlemlere göre bileşenlerin özelliklerini tespit edebilmek için parmak ucundaki dokunma hissi yardımcı olacak.

Apple'ın bu patentinin üretim aşamasına geçip geçmeyeceği henüz netlik kazanmadı. (zaten hep merakta bırakın milleti, bir ürün içinde "şu tarihte çıkacak" dediğinizi ne zaman göreceğiz acaba)

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0