Apple'dan Ucuz iPhone Çözümü!

0
0
0
0
0
Apple'dan Ucuz iPhone Çözümü!
Sürekli pahalı fiyat etiketlerinden dolayı eleştirilen Apple, Hindistan'da satış politikasını değiştirerek iPhone 4'ü o bölgeye özel olarak üretme yoluna gitti. Fiyatları da aşağı çeken firma, ülkedeki pazar payını arttırmak istiyor. 
Apple her ne kadar kaliteli ürünler üretsede fiyat politikası nedeniyle sürekli eleştirilen firma. Mobil pazardaki en büyük rakibi olan Samsung ve Google ile yarışabilmek için Apple, Hindistan'a özel bir politika izlemeye başladı.

Apple'ın mobil cihaz alanındaki en büyük krakiplerinden Samsung, S4 ve bu yıl piyasaya çıkacak olan S5 gibi modelleri ile yüksek performans sunarken bu cihazların "mini" versiyonları ya da uygun fiyatlı farklı model ürünleri ile orta seviye ya da giriş cihaz kullanıcılarının da beğenisini kazanıp pazar payını artırıyor.

Diğer taraftan uygun fiyatlı olarak beklediğimiz iPhone 5C'nin aslında o kadar da uygun fiyatlı olmadığını; hatta Apple'ın böyle bir düşüncesi olmadığını öğrenmiştik. Nitekim Apple'ın hala uygun fiyatlı yeni bir model çıkartıp çıkartmayacağı bilinmese de bazı haberler Apple'ın da düşük bütçeli kullanıcıları önemsediği yönünde.

Economic Times'ın haberinde yer alan bilgilere göre Apple, iPhone 4'ü sadece Hindistan için üreterek 26,500 (960 TL) Hindistan Rupisine satmayı hedefliyor. iPhone 5s'in 72,000 (2600 TL) Hindistan Rupisi olduğu düşünülürse, iPhone 4'ün fiyatı oldukça alınabilir düzeyde kalıyor.

Ortalama 800 milyonluk mobil kullanıcı bulunan Hindistan'da iPhone 4 ile beraber hem Apple pazar payını arttıracak hem de kullanıcılar ucuza iPhone sahibi olacaklar. Yüzde 32 pazar payına sahip olan Samsung'a karşı zamanlar aradaki farkı kapatacak olan Apple, umraız buna benzer politikaları tüm dünyada uygulayarak bir çok kullanıcıyı mutlu eder. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0