Apple Uygulamasına Aile Tepkisi

0
0
0
0
0
Apple'ın uygulama mağazası olan App Store'da yayınlanan bir uygulama dünyayı ayağa kaldırdı, gelen yoğun şikayetler üzerine şirket uygulamayı apar topar kaldırdı.
App Store'un kullanıcılar tarafından yoğun şikayetlerine maruz kaldığı uygulamanın adı Plastic Surgery. Bu uygulamaya göre kullanıcılar bir doktorun obez olan kadının yağlarını liposakşın yöntemiyle alıyor ve çıkardıkları yağlarla Barbie bebek görünümünde ortaya bir kız çıkarıyor. 9 yaş sınırı bulunan uygulamanın tanıtıldığı sayfadaki açıklama, tartışmanın fitilini ateşlemişti. İşte o açıklama:

"Talihsiz kızın çok fazla kilosu var ve normal yollarla kilolarını verebilme olasılığı oldukça düşük. Kliniğimiz bünyesinde liposakşın yöntemiyle onu çok daha fit bir duruma getirebilmeniz mümkün. Yapmanız gereken tek şey problemli bölgeleri keserek fazlalık olan kısımları almak. Ameliyata başlayalım mı doktor?"

Yaş sınırının yetersiz bulunması, birçok kişinin olumsuz yönde etkilenmesine neden olacağı gerekçesiyle kullanıcılar, Apple ve Google'u hem Twitter üzerinden hem de şirketlerin e-postalarına gönderdikleri şikayet mesajlarıyla adeta topa tuttu. Gönderilen şikayetler nedeniyle oluşan baskıyı kaldıramayan Apple uygulamayı yayından kaldırırken hemen ardından Google da uygulamayı Google Play'den kaldırdı. Konuyla ilgili iki şirketten henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Eğer bu uygulamayı telefonunuzda barındırıyorsanız, çocuklarınızın görme olasılığını dikkate alarak bir an önce kaldırmanızda fayda olduğunu düşünüyoruz.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0