• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple Dünyanın En Büyük Akıllı Telefon Üreticisi Oldu

Apple Dünyanın En Büyük Akıllı Telefon Üreticisi Oldu

2
0
0
0
0
​Apple’la Samsung arasında yıllardır devam eden “en büyük kim?” tartışmalarına Gartner’dan cevap geldi. Gelen son raporlara göre Apple, dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi oldu.
Apple’la Samsung arasında yıllardır devam eden “en büyük kim?” tartışmalarına Gartner’dan cevap geldi. Gelen son raporlara göre Apple, dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi oldu.

Apple’ın her sene yalnızca birkaç tane akıllı telefon ya da tablet sunarak bu başarıya ulaşmasını takdir etmek gerekiyor. Geçtiğimiz yıl Eylül ayında düzenlenen etkinlikte diğer modellere göre daha büyük ekranlarla gelen iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın bu rakamlara ulaşabileceği zaten tahmin ediliyordu, fakat Apple’ın her bütçeye farklı özellikte akıllı telefonlar üreten Samsung’u geçmesi, gerçekten de büyük bir başarı olarak ifade edilebilir.

Pazar araştırma şirketi olan Gartner üzerinden gelen raporlara göre 2014 yılının son çeyrek sonuçlarında Apple, 74.83 milyon iPhone satarken Samsung ise 73.03 milyon satış rakamında kaldı.Samsung genel olarak modellerinde plastik kasa kullanıyordu, fakat bundan sonra Apple gibi metal kasa tasarımlarına daha fazla ağırlık veriyor. 

Kaynak: Gartner
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0