• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple'ın Yeni Ürünlerinin Ekranlarını Samsung Geliştirecek

Apple'ın Yeni Ürünlerinin Ekranlarını Samsung Geliştirecek

0
0
0
0
0
Apple'ın Yeni Ürünlerinin Ekranlarını Samsung Geliştirecek
Samsung, 200 kişilik bağımsız bir araştırma ve geliştirme takımı kuruyor. Seçkin mühendislerden oluşan bu takımın görevi ise Apple’ın bir sonraki ürünü için ekran geliştirmek.
Samsung, 200 kişilik bağımsız bir araştırma ve geliştirme takımı kuruyor. Seçkin mühendislerden oluşan bu takımın görevi ise Apple’ın bir sonraki ürünü için ekran geliştirmek.

Takım, Samsung Display şirketinde bulunacak. Bu şirket, Samsung’un ekranlarını ürettiği bir Samsung kuruluşu. Samsung Display, Samsung’a ekran üretmekle kalmayıp aynı zamanda Apple ürünleri olan iPhone, iPad ve MacBook’lar içinde ekran üretiyor ve geliştiriyor.

1 Nisan’da toplanan takım aynı zamanda satışlara da yardım ediyorlar ve şimdilik en büyük müşterisi Apple gibi gözüküyor.

Samsung Display’deki yetkililer haberi yalanladılar. Apple cephesinden ise herhangi bir açıklama gelmedi. Hali hazırda ekran teknolojisinin yüzde 85’i Samsung Display’e ait. Bu nedenden dolayı resmi olarak olmasa da zaten Apple ve diğer bir çok şirketin ürünlerinin ekranlarını Samsung üretiyor. 


Samsung ve Apple, geçen yıl bütün patent davalarını bıraktılar ve aralarındaki legal savaştan vazgeçtiler. Samsung ve Apple'ın arasındaki bağların geliştiği gözle görülür bir gerçek.

Kaynak: Bloomberg
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0