• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple, Eski Android Cihazları iPhone'larla Değiştiriyor

Apple, Eski Android Cihazları iPhone'larla Değiştiriyor

0
0
0
0
0
Güneşin doğmasıyla birlikte yeni bir haberle karşımızı çıkan Apple’dan taze haberler gelmeye devam ediyor. Bloomberg’in haberine Apple, Android ve Blackberry platformundaki cihazları iPhone’larla değiştirecek.
Güneşin doğmasıyla birlikte yeni bir haberle karşımızı çıkan Apple’dan taze haberler gelmeye devam ediyor. Bloomberg’in haberine Apple, Android ve Blackberry platformundaki cihazları iPhone’larla değiştirecek.

Bu girişimiyle pazar payını genişletmek isteyen Apple, 2014’ün son 3 ayında 74.5 milyon iPhone 6 ve iPhone 6 Plus satmıştı. Bloomberg’in haberinde henüz Android platformundaki hangi cihazları kabul edecekleri belli değil ancak 10 Nisan’da 20 ülkede satışa sunulacak olan Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge’in yaygınlaşmasıyla birlikte, yeni modellere sahip olmak isteyen Galaxy S5 kullanıcılarının bu kampanyaya yöneleceği düşünülüyor.Apple’ın ‘’eskisini getir yenisini götür’’ şeklindeki kampanyası daha yeni duyulmaya başlasa da şirket bu kampanyanın (trade-in) temellerini 2013 yılında attı. Kampanya kapmasında Apple çalışanları değişime getirilen cihazların uygun kriterlere sahip olup olmadığına karar veriyor ve eğer cihazlar onay alırsa değişim kabul ediliyor. Onay alan cihazlar karşılığında ise kullanıcılara sertifika veriliyor. Kullanıcılar aldıkları sertifikayla birlikte iPhone’nun herhangi bir modeline indirimli olarak sahip olabiliyor. 

Pazar payını genişletmek isteyen Apple’ın bu girişimiyle birlikte farklı stratejilere yöneleceği ve ‘’değişim’’ kampanyasına hız vereceği konuşuluyor. 
     
Kaynak: finam.info
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0