• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple, Esnek Ekranlı Cihazlar İçin Yeni Patent Satın Aldı

Apple, Esnek Ekranlı Cihazlar İçin Yeni Patent Satın Aldı

0
0
0
0
0
Apple, Esnek Ekranlı Cihazlar İçin Yeni Patent Satın Aldı
Patent başvurusunda bulunan ve ABD Patent Bürosu tarafından kabul edilen Apple, bu patent sayesinde bundan sonra üreteceği cihazlara ekstra özellikler katabilecek.
Appleinsider'den alınan bilgilere göre alınan bu patentle birlikte tüm cihazlarda birden fazla katman, alt katman içerisine buton, düğme, hoparlör veya mikrofon bulunabilecek. 

Aslında esnek ve kıvrılabilir ekranlı cihazlar gibi ürünleri görmeye yavaş yavaş alışmıştık. Fakat Apple'ın almış olduğu patentle ekranın içine buton veya mikrofon koyma fikri oldukça yenilikçi. Günümüzde cihazların ekranları sert darbelere ve kırılmalara karşı sağlam üretiliyor. Fakat bu patentle ilgili yapılan yorumlarda, ekranlar esnek ve sağlam olduğu için ekrana doğru bir baskı yapıp altında bulunan butonu veya düğmeyi çalıştırabiliyorsunuz. Buna en güzel örneği Apple'ın Home ana butonunu gösterebiliriz. Alınan bu patente göre Home butonu, ekranın altında duracak fakat yine de fiziksel bir buton gibi basılabilecek. Sadece buton da değil, ekran yüzeyinin altında bulunacak ve ekranı istediği yerde kabartarak geribildirim sağlayabilecek bir mekanizmadan da bahsediliyor.

Bu patentle birlikte Apple, üzeri tamamen ekrandan oluşan iPhone ve iPad cihazları üretebilir. Hatta cihazların üstünde/yanında bulunan hoparlörler ve mikrofonlar, ekranın altına alınarak daha estetik görünümlü iPhone'lar ve tabletler üretmenin mümkün olduğunu söyleyebiliriz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0