• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple, 850 Milyon Dolarlık Güneş Enerjisi Santrali Kuruyor

Apple, 850 Milyon Dolarlık Güneş Enerjisi Santrali Kuruyor

0
0
0
0
0
Apple, ilerici ve modern bir çizgiye sahip olan yeni üssüne 850 milyon dolarlık bir güneş enerjisi sistemi kurucak. Gerekli enerjiyi bu santrallerden sağlayacak olan şirketin CEO’su Tim Cook, Goldman Sachs Teknoloji ve İnternet Konferansı kapsamında düzenlenen oturumda konuyla ilgili detayları açıkladı.
Apple, ilerici ve modern bir çizgiye sahip olan yeni üssüne 850 milyon dolarlık bir güneş enerjisi sistemi kurucak. Gerekli enerjiyi bu santrallerden sağlayacak olan şirketin CEO’su Tim Cook, Goldman Sachs Teknoloji ve İnternet Konferansı kapsamında düzenlenen oturumda konuyla ilgili detayları açıkladı.

Kaliforniya eyaletine bağlı olan Monterey’de 1300 dönümlük bir arazi üzerine kurulacak olan projede Apple ve First Solar isimli şirket ortaklaşa çalışacak. Yaklaşık 50 bin evi aydınlatabilecek 130 megawattlık bir enerjiye sahip olan santral, teknoloji devinin bütün ofislerinin ve Kaliforniya’daki satış mağazalarının enerji ihtiyaçlarını karşılayacak. Ayrıca First Solar şirketinin daha önceden Arizona’da güneş enerjisi destekli bir veri merkezi kurarak Apple’a destek verdiğini hatırlatalım.Yapıcı adımlarıyla bazı çevrelerden de olumlu tepki almayı başaran Apple’a en büyük destek Greenpeace'ten geldi. Çevreci sivil toplum kuruluşu yaptığı açıklamada diğer dev firmalarında buna benzer adımlar etmesi gerektiğini ve bu projenin sağlam bir örnek sayılabileceğini belirtti.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0