• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple HealthKit Cinsel Aktivitelerinizi Takip Edecek

Apple HealthKit Cinsel Aktivitelerinizi Takip Edecek

0
0
0
0
0
Apple, HealthKit uygulamasına her geçen gün bir yeni özellik daha ekliyor. HealthKit'in son sunduğu hizmet ise biraz beklenmedik.
Gelecek işletim sistemi iOS 9'un tanıtımında yenilenmiş özellikleri ile HealthKit'i tanıtan Apple, kullanıcılara sağlık konusunda pek çok imkan sunmakta. Ancak HealthKit'in sahip olacağı bir özellik, tabiri caizse Apple'ı yatak odanıza sokacak.

HealthKit'in iOS 9 ile birlikte sunulacak yeni versiyonunda cinsel aktivitelerinizi izleyecek bir sistem de bulunacak. Cinsel aktivite sıklığınızı ve kadınlar için yumurtlama testleri sonuçlarını takibe alabilen uygulama, elde ettiği verileri gizli tutacak. Ancak isteğinize bağlı şekilde bu verileri doktorunuz ile de paylaşabileceksiniz. Verilerinizin araştırılması için iletişime geçtiğiniz hekimler, sizin bilgilerinizi göremeyek. Yani verileri anonim bir şekilde paylaşmış olacaksınız.Apple bu tarz kontrol sistemlerini Health Kit uygulamasında 'Üreme Sağlığı' başlığı altında toplamış durumda. Özellikle kadın kullancılara yönelik bu adımı denemek isterseniz; iOS 9 beta olarak Temmuz ayında kullanıma sunulacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0