• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple, iCloud Depolama Alan Fiyatlarında Yenileme Yaptı

Apple, iCloud Depolama Alan Fiyatlarında Yenileme Yaptı

1
0
0
0
0
iCloud depolama alan ücretlerinde iyileştirme yapan Apple, 500GB kullanan kullanıcılarına da güzel bir süpriz yaptı.
Dün resmi olarak iOS 9'u tam sürüm şeklinde kullanıcılarına sunan Apple, yeni işletim sistemi ile birlikte farklı hizmetlerinin özelliklerini de geliştirmeye devam ediyor.

Bu bağlamda sistemine yeni özellikler katan son Apple uygulaması iCloud oldu. Çarşamba günü iCloud'un depolama planlaması üzerinde geliştirmeler yapan Apple, farklı depolama alanları farklı fiyatlar ile iOS kullanıcılarına sunacak. Ayrıca önceden mevcut olan 500GB'lik depolama limiti, 1TB olarak arttırıldı.

5 gigabyte'a kadar ücretsiz katman kullanımı sunan iCloud, daha önceden 0.99 dolara karşılık sunduğu 20GB'lik depolama alanını aynı fiyata 50GB'ye çıkarmış durumda. Ayrıca 200GB'lik seçenek de 1 dolarlık indirim yaşayarak 2.99 dolardan sunulmakta. Kullanıcıları en fazla sevindirecek gelişme ise, muhtemelen 1TB seçeneği olacak. Çünkü daha önceden 500GB depolama alanı kullanan kullanıcılar, direkt olarak 1TB seçeneğine aktarıldı.Mevcut olan 1TB'nin fiyatı da 10 dolardan 9.99 dolara çekildi. Daha önceden 500GB kullanan kullanıcılar, hiçbir ekstra ücrete tabii olmadan 1TB'ye otomatik geçiş yapacak. Ancak ortada şöyle bir durum var; Apple'ın uyguladığı bu fiyatlar, dünya genelinde sabit olmayabilir. Yani ABD dışındaki ülkelerde farklı fiyatlar sunulabilir. Örneğin Kanada'da 50GB'lik iCloud için Apple'ın talep ettiği ücret 1.29 Kanada doları ( 0,98 dolara denk geliyor).

iCloud'ın ücret planlamasındaki bu yeni fiyatlandırmayı kullanmak için iCloud menüsünden uygulama ayarlarına giderek güncel  fiyatlandırmalara erişebilirsiniz.

Kaynak: Apple Insider 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0