• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple İlk Resmi Sinyali Verdi: iPhone 7 Kablosuz Kulaklıkla Geliyor

Apple İlk Resmi Sinyali Verdi: iPhone 7 Kablosuz Kulaklıkla Geliyor

0
0
0
0
0
Apple'ın iPhone 7'de kulaklık girişine yer vermemesi üzerine cihazın lightning çıkışlı ya da kablosuz kulaklıkla birlikte geleceği söyleniyordu. Apple, kablosuz kulaklığının adını tescilleyerek cihazın kablosuz kulaklıkla geleceğinin ilk işaretini verdi.
Teknoloji devi Apple'ın yeni akıllı telefonu iPhone 7'de 3.5mm kulaklık girişine yer vermeyeceği bir süredir konuşuluyordu. Bu durumda iPhone 7'nin ya lightning çıkışı olan bir kulaklıkla ya da kablosuz bluetooth kulaklıkla geleceği söyleniyordu.

Bir süredir paylaşılan sızıntıların yanı sıra Apple kanadından bu duruma ilişkin resmi bir şey paylaşılmamıştı. En son ortaya çıkan dedikodular ise Apple'ın kablosuz kulaklığının AirPod adını alacağı yönündeydi. Geçtiğimiz günlerde Apple, Amerika Birleşik Devletleri'nde AirPod ismini tescilledi. Böyelikle iPhone 7'nin kablosuz AirPod kulaklıkla geleceğinin ilk sinyalleri resmi olarak verilmiş oldu.


 

 Kablosuz kulaklık iPhone 7 kutusundan çıkmayabilir

Ancak hatırlayacak olursanız daha önce Apple'ın lightning kablosuyla cihaza bağlanan kulaklığına dair bazı bilgiler sızdırılmıştı. Apple'ın şimdi de kablosuz kulaklığının ortaya çıkması akıllarda soru işareti yarattı. Bu durumda iPhone 7'nin kutu içeriğinde lightning çıkışlı kulaklık olacağını ancak hem kabloyla telefonu şarj edip hem de kulaklık kullanmak isteyen kullanıcıların ayrı kablosuz Apple AirPod ya da farklı bir kablosuz kulaklık alması gerekeceğini tahmin ediyoruz.

Not: Haberdeki görsellerin tamamı konsept tasarımdır.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0