• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple'ın 3D Touch Teknolojisinin Sahip Olacağı Özellikler!

Apple'ın 3D Touch Teknolojisinin Sahip Olacağı Özellikler!

0
0
0
0
0
Apple'ın yeni iPhone'larında kullanmayı planladığı 3D Touch özelliğinin sahip olacağı özellikleri haberimizde anlattık.
Apple yarın gerçekleştireceği lansmanda birçok yeni ürün tanıtılacak. Bu ürünlerin arasında tabii ki en çok ilgi çeken yeni iPhone olacak. iPhone'un yeni özelliklerinin arasında, göze en çok çarpan özelliklerden birisi olan Force Touch teknolojisi, aylar önce Apple tarafından tanıtılmıştı.

Force Touch, yeni nesil telefonlarda bulunan ısı algılamalı dokunmatik ekran sensöründen ayrı olarak telefonların ilk kullandıkları teknolojiye benzer olan ve sensörün baskıyla kontrol edildiği bir dokunmatik teknolojisi. Apple'ın ise bu teknolojiye dönüş yapmasındaki ana neden dokunmatik ekrana uygulanacak olan baskının düzeyleriyle çeşitli işlemleri gerçekleştirebilmek.3D Touch, Force Touch sayesinde gerçekleşen farklı şiddetteki baskıları anlayacak ve buna göre işlemleri gerçekleştirecek teknolojinin ismi. İsminde bulunan "3D"nin anlamıda bu sistemin 3 farklı türlü baskıyı algılayabildiği. Bu baskı türlerinin dokunmak, basmak ve sert basmak olduğu Apple tarafından açıklanmıştı.

Peki bu teknoloji ne gibi işlemlerde bize yardımcı olacak? Örneğin müzik dinlemeye karar verdik ve beğendiğimiz bir müziği herhangi bir çalma listesine ekleyeceğiz. Bu işlemi gerçekleştirmek için çalma listesindeki "ekle" butonuna gitmek yerine artık şarkıya sert şekilde basarak seçenekleri açabilecek ve buradan ekleyebileceğiz. Ya da internette gezinirken girmek istediğiniz bir sitenin linkine sert şekilde dokunmanız, ekranın bir kısmında sitenin ön izlemesinin açılmasını sağlayacak.

Bu olasılıklara daha binlercesi eklenebilir. Apple'ın hangilerini eklemeyi seçtiğiniz ise yarın göreceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0