Apple’ın Değeri 1 Trilyon Dolar mı?

1
0
0
0
0
​Apple’ın değerinin 700 milyar dolar civarında olduğuna dair son günlerde bazı haberler çıkmıştı. Fakat Apple’ın en büyük hissedarlarından olan Carl Icahn’ın, Apple’ın piyasa değerinin 700 milyar dolar değil 1 trilyon dolardan fazla olması gerektiğini söyledi.
Apple’ın değerinin 700 milyar dolar civarında olduğuna dair son günlerde bazı haberler çıkmıştı. Fakat Apple’ın en büyük hissedarlarından olan Carl Icahn’ın, Apple’ın piyasa değerinin 700 milyar dolar değil 1 trilyon dolardan fazla olması gerektiğini söyledi.

Sadece 2014 yılının son çeyreğinde 70 milyar dolarlık bir gelir elde eden Apple’ın piyasa değeriyle ilgili rekor rakamlar ortaya çıkmıştı. Sonrasında şirketin borsadaki yükselen hisseleri, Apple’ın piyasa değerinin 710 milyar dolar olduğunu ortaya çıkarmıştı. 

Fakat Apple’ın en büyük hissedarlarından olan Icahn, şirketin hisselerinin Nasdaq’ta 124.92 dolar üzerinden değil, 216 dolar üzerinden işlem görmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca ABD’de ünlü bir aktivist olan Icahn’ın bu sözleri, ülkedeki teknoloji dünyası ve yatırımcılar arasında tartışmalara neden olmuştu.Eğer Icahn’ın dediği gibi Apple’ın hisse başına 216 dolarlık bir değere denk gelmesi, Apple’ın piyasa değerini 710 milyar dolardan 1.3 trilyon dolara çıkarması anlamına geliyor. Tabii bu rakamların bir gerçekliğe kavuşması için Icahn’ın da söylediği gibi Apple’ın hisse değerinin 216 dolar olması gerekiyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0