• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple’ın iPhone 7 İçin Kullanacağı İşlemci Ortaya Çıktı

Apple’ın iPhone 7 İçin Kullanacağı İşlemci Ortaya Çıktı

1
0
0
0
0
Apple’ın iPhone 7 İçin Kullanacağı İşlemci Ortaya Çıktı
Çinli bir kaynağa göre Apple’ın önümüzdeki yıl duyuracağı yeni iPhone’larda kullanılacak işlemci şimdiden belli oldu.
Bu yıl duyurulan iPhone 6s ve 6s Plus’taki işlemciler (A9), bir önceki modeldeki versiyonuna göre performans olarak çok daha geliştirilmiş bir şekilde gelmişti. Şu anda resmi bir açıklama olmamak kaydıyla Çinli kaynaklar, Apple’ın önümüzdeki yıl da bu yıl olduğu gibi işlemcisini iyileştirme yoluna gidecek.

Apple’ın yeni mobil çipsetlerini tasarlamaya başlamasından bu yana işlemcilerin ilk kez çoklu kullanım odaklı olacağına dair söylentiler bulunuyordu. Yeni keşfedilen bu özelliğin 6 çekirdekli A10 işlemciyle kullanıma sunulması bekleniyor. (özellikle ilgili çok fazla detay bulunmuyor, fakat cihazın performansını üst seviyeye çıkaracak bir özellik olacağını tahmin ediyorum)

Apple, iPhone’lar için bu zamana kadar en fazla 3 çekirdek kullanmıştı. Android pazarından pay kapmak için cihazların bir de büyük ekran versiyonlarını üretmeye başlayan Apple, aynı şekilde işlemciler için de benzer iyileştirmeye gidecek. 10nm ya da 14 nm işlem sürecinden geçerek üretilecek işlemciler, muhtemelen Samsung tarafından üretilecek. (TMSC ya da Intel tarafından ihtimali yok gibi görünüyor)
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0