• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple’ın Tasarımcısı Benzer Tasarımlar İçin “Hırsızlık” Dedi

Apple’ın Tasarımcısı Benzer Tasarımlar İçin “Hırsızlık” Dedi

0
0
0
0
0
Apple’ın Tasarımcısı Benzer Tasarımlar İçin “Hırsızlık” Dedi
​Apple’ın tasarım dâhisi olan Jonathan Ive, rakiplerinin çıkardığı akıllı telefonların tasarımlarıyla ilgili çok sert konuştu. Rakiplerini “tembellikle” suçlayan Ive, tasarımsal açıdan çok sert bir açıklama yaparak “bu tam anlamıyla bir hırsızlık” dedi.
Apple’ın tasarım dâhisi olan Jonathan Ive, rakiplerinin çıkardığı akıllı telefonların tasarımlarıyla ilgili çok sert konuştu. Rakiplerini “tembellikle” suçlayan Ive, tasarımsal açıdan çok sert bir açıklama yaparak “bu tam anlamıyla bir hırsızlık” dedi. 
 
San Francisco’da New Establishment Summit’te konuşan Ive, bir seyircinin Xiaomi'nin ve Lenovo'nun çıkardığı son akıllı telefon gibi Apple benzeri tasarımlarla ilgili sorusuna şu şekilde cevap verdi: “Bunun cevabı çok açık; bence bu kesinlikle hırsızlıktır, tembelce bir davranıştır. Bunun etik açıdan uygun olmadığını düşünüyorum.”  Ive, eleştirilerinin çok sert olduğunun da farkında olduğunu belirtti.
 
Jonathan Ive ve 16 kişilik tasarım ekibinin son ürünü olan Apple Watch, önümüzdeki aylarda piyasada olacak. GT Advanced Tech’in safir camlarını kullanmayacaklarını belirten Ive, Apple Watch için geleneksel tüketici elektroniklerinden uzağa atılan bir adım olduğunu söyledi.
 
Analistler, Apple Watch’ın başarısı konusunda şüpheliler. Channel analisti Canalys’in geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada, tüketicilerin e-postalarını kollarında okuyup, fotoğraflarına kollarından bakmak isteyecekleri konusunda derin “şüphelerinin” olduğunu söyledi.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0