• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple'ın Yeni MacBook'uyla 'Hunharca' Dalga Geçiyorlar!

Apple'ın Yeni MacBook'uyla 'Hunharca' Dalga Geçiyorlar!

1
0
0
0
0
Apple'ın Yeni MacBook'uyla 'Hunharca' Dalga Geçiyorlar!
​Apple 9 Mart akşamı, bu zamana kadar üretilen en ince MacBook’unu tanıtmıştı. Büyük umutlarla tanıttıkları yeni MacBook, Apple’a belki de tarihin en büyük alay konusu olmasına neden oldu.
Apple 9 Mart akşamı, bu zamana kadar üretilen en ince MacBook’unu tanıtmıştı. Büyük umutlarla tanıttıkları yeni MacBook, Apple’a belki de tarihin en büyük alay konusu olmasına neden oldu. (en sondaki videodan sonra iPhone 6'nın bükülmesi hikaye kalır)

Apple’ın yeni bilgisayarında tam ölçekli bir USB girişi bulunmuyor. Bunun dışında övündükleri incelikten çok daha ince cihazlara sahip olan şirketler, kendi cihazlarını ön plana koyarak Apple’la bir bir dalga geçmeye başladılar.

Öncelikle Lenovo’yla başlayalım. Resmi Twitter sayfası üzerinden bir paylaşımda bulunan Lenovo, yeni MacBook’un eski yıllara ait olduğunu söyleyerek, Yoga 3 Pro’nun 12.8 mm kalınlığını ön plana çıkardı. Yeni MacBook, 13.1 mm’lik kalınlığa sahipti. Paylaşılan görselde Yoga Pro’nun iki USB girişi, yeni MacBook’un tam ölçekli olmayan USB’siyle karşılaştırılıyor.
 
Lenovo’yla birlikte ASUS da Apple’la dalga geçen firmalar arasında yer aldı. Apple, 12.3 mm kalınlığıyla yeni MacBook’a göre 0.8 mm daha ince olan ZenBook UX305’ten de nasibini almış.
 
En büyük bomba ise bir Youtube kullanıcısının paylaştığı videoyla patladı. Armando Ferreira isimli kullanıcının paylaştığı videoda hunharca gülen amca, Apple’ın MacBook’a tam ölçekli USB’yi koymayı unuttuğunu, bunun tam bir ‘embesillik’ olduğunu söylüyor. Tim Cook’un daha sonra sinirle mühendislerin yanına gelip, “USB portlar nerede, koymadınız mı lan yoksa?” dediğini söylüyor. Tabi bunlar alt yazıyla videodaki amcanın ağzından söyleniyormuş gibi yapılmış. (ingilizceniz yoksa pek de önemli değil, amcayı izleseniz gülersiniz zaten) Sizleri komik amcanın, insanın tüm stresini alan bol gülmeli videosuyla baş başa bırakıyoruz.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0