• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple iOS 8'in Aşırı Yer Kaplamasından Dolayı Mahkemelik Oldu

Apple iOS 8'in Aşırı Yer Kaplamasından Dolayı Mahkemelik Oldu

0
0
0
0
0
Herkesin bildiği gibi Apple'da iOS 8 güncellemesi geldikten sonra sorunların ardı arkası kesilmedi. Şirket bu seferde iOS 8'in çok fazla yer kaplamasından dolayı mahkemelik oldu.
Herkesin bildiği gibi Apple'da iOS 8 güncellemesi geldikten sonra sorunların ardı arkası kesilmedi. Şirket bu seferde iOS 8'in çok fazla yer kaplamasından dolayı mahkemelik oldu.

Gelen haberlere göre iOS 8'in %23,1'lik kısmını iPhone hafızasından kullanması, mahkemenin başlıca şikayet konusu. Öyle ki iPhone kullanıcıları yeni güncellemelerden dolayı 16 GB'lık hafızanın dörtte birine erişemez durumda, üstelik Apple'ın gerçeği açıklamayıp yanıltıcı açıklamalara devam ediyor olması da cabası.

Apple’la birlikte diğer teknoloji üreticilerinin akıllı telefon ve tabletlerin işletim sistemlerinin kapladığı yeri ihmal eden tanıtım politikaları, teknoloji dünyasının büyük isimlerinin canını sıkabilir.Gerçek şu ki; iPhone'larda ve iPad'lerde önceden yüklenmiş iOS 8 ahlaksız bir şekilde uzay boşluğu kadar yer istemekte. Şimdi taraf avukatları Apple şirketine tazminat ödetmek ve konuyla ilgili yapıcı bir karar aldırabilmek için baskı uyguluyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0