• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple, iPad Air 3'de İsim Değişikliğine Gidiyor!

Apple, iPad Air 3'de İsim Değişikliğine Gidiyor!

0
0
0
0
0
Apple'ın yeni ürünlerini tanıtacağı etkinlik önümüzdeki ay gerçekleşecek.  Gelecek ürünlerden birinin de iPad Air 3 olması bekleniyor ancak sızıntılar yeni tabletin isminde değişikliğe gidileceği yönünde.
Apple’ın yeni ürünlerini tanıtacağı etkinliğe sadece birkaç hafta kaldı. Buradaki haberimizde sizlerle detaylarını paylaştığımız etkinlik 15 Mart tarihinde gerçekleşecek. 4 inç ekrana sahip yeni iPhone 5se ve iPad Air 3 etkinlikte yer alması beklenen ürünler arasında.

 iPad Air 3, iPad Pro Olarak mı Geliyor?

Yeni ürünlerin özelliklerine dair dedikodular devam ederken, şirkete yakın kaynaklardan iPad Air 3’ün ismine yönelik bir iddia geldi. Apple’ın gelecek nesil iPad’de “Air” tanımlamasını kullanmayı bırakacağı ve 3. Nesil iPad Air’ı "iPad Pro" olarak adlandıracağı belirtiliyor. Bu isim değişikliğinin nedeni ise, yeni cihazın artık Apple Pencil ve Smart Keyboard aksesuarlarını destekleyecek olması. Yani, sadece bir isim değişikliği değil cihazın iPad Pro özelliklerine de kavuşması söz konusu olacak.

 iPad Pro Tablet Pazarını Rahatlatır Mı?

İddialar ne kadar doğru çıkar kestirmek güç ancak gerçekleşirse Apple açısından başarılı bir hamle olacağını düşünüyorum. Çünkü, tabletler son birkaç yıldır popülaritesini kaybetti ve tablet pazarı daralıyor. Ancak stylus desteği ve klavye ile gelen tabletler, çizim yapanlar ve iş amaçlı kullananlar için hala bir tercih sebebi. Apple, bunu görmüş olacak ki hem 9.7 inç’de hem de 12.9 inç’de Pro sınıfına terfi edecek gibi duruyor.. Bakalım iddialar doğru çıkacak mı?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0