• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple, iPhone 6 ve iPhone 6S Kullanmayan Kullanıcı Oranını Açıkladı!

Apple, iPhone 6 ve iPhone 6S Kullanmayan Kullanıcı Oranını Açıkladı!

0
0
0
0
0
iPhone kullanıcılarının daha çok para vermek için kuyruklar oluşturduğunu görmeye alıştık fakat Apple'ın açıkladığı yeni rapora göre iPhone 6 ve iPhone 6S kullanmayan kullanıcıların sayısı oldukça fazla.
Her sene yeni bir iPhone'un piyasaya sürüldüğünü görüyoruz (bazen bir seneden daha kısa olabiliyor, örneğin iPhone 6SE). Apple'ın yeni iPhone'un satışına başlamasıyla birlikte telefonun özellikleri, fiyatı ve hatta nerede satıldığı farketmeksizin milyonlarca kişi bu telefonu satın alıyor. Fakat son birkaç senede Apple Store'ların önünde gördüğümüz kuyruklar, Apple'ın açıkladığı yeni rapora göre iPhone kullanıcılarının çok az bir kısmını kapsıyormuş.

Apple, telefonlarını iPhone 6 ve iPhone 6S ile değiştirmeyen kullanıcı sayısının gösterildiği yeni bir rapor paylaştı. Bu rapora göre iPhone'a sahip olan ancak telefonunu son iki modelden birisi ile değiştirmeyen (Plus'ları saymıyorum) kullanıcı sayısı, telefonunu yeni bir iPhone modeli ile değiştiren kullanıcı sayısından daha fazla. Yani bu demek oluyor ki iPhone 4S gibi önceki modellere sahip olan iPhone kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu ya başka bir işletim sistemi kullanmaya başladı ya da hala eski iPhone'unu kullanmaya devam ediyor.Açıklanan rapora göre eski iPhone'unu yenisiyle değiştiren kullanıcı oranı sadece %40. Kullanıcıların %60'ının ise hala telefonunu değiştirip değiştiremeyeceği bilinmiyor. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre yeni iPhone satın alan kullanıcıların sayısı yavaş bir oranla artıyor ancak bu artışın tamamen durmasından korkuluyor.

Kaynak: TheVerge 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0