• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple, iPhone 6S'in Ön Sipariş Rekoru Kırabileceğini Belirtti!

Apple, iPhone 6S'in Ön Sipariş Rekoru Kırabileceğini Belirtti!

0
0
0
0
0
Apple tarafından belirtilene göre ön sipariş alma sayısı bu hızla artmaya devam ederse iPhone 6S, ön sipariş rekorunu kıracak.
Apple lansmanında tanıtılan iPhone 6S ve iPhone 6S Plus, tanıtımında açıklanan özellikleri ile birlikte kimilerinin hedefi haline gelirken kimilerininde oldukça beğenisini kazanmıştı. Telefonun Apple tarafından açıklanan satış tarihleri 25 Eylül fakat ön siparişlerin alımı Cumartesi günü başladı.

Bugün Apple tarafından yapılan açıklamaya göre Cumartesi günü başlamış olan ön siparişler, bu hızda devam ettikleri takdirde rekor kıracaklar. Rekor, Apple'ın geçen sene bu tarihlerde tanıttığı iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'a ait. Telefonlar, 1 hafta içerisinde 10 milyon ön sipariş sayısına ulaşmıştı.Apple yeni iPhone'ların ilk ön siparişe çıktıktan sadece 24 saat sonra bu sayının 4 milyona ulaştığını bildirdi. Sadece ilk günden bi sayıya ulaşabilmek büyük bir başarı ve daha 1 haftalık sürenin bitimine günler var.

Sipariş sayısı artışının ana nedeni olarak iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ın, yaklaşık 1 milyardan fazla nüfusu bulunan Çin'de de aynı tarihte ön sipariş alımına başlamış olması gösteriliyor. Geçen sene tanıtılan iPhone 6, Çin'in nüfus avantajından yararlanamamıştı.

Ön siparişten faydalanmak istemeyenler için tekrar belirtelim, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus 25 Eylül tarihinde satışa sunulacak fakat ülkemizdeki satışın Eylül ayının sonlarında başlaması bekleniyor.

Kaynak: TheVerge 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0