• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple, iPhone 7’ye 4K Çözünürlük Getirmek İçin Ekranını Değiştirebilir!

Apple, iPhone 7’ye 4K Çözünürlük Getirmek İçin Ekranını Değiştirebilir!

0
0
0
0
0
Apple, iPhone 7’ye 4K Çözünürlük Getirmek İçin Ekranını Değiştirebilir!
Apple’a ekran tedarik eden şirkette çalışan bir kişi, iPhone 7’y 4K çözünürlük getirilmesi için ekranda bir değişiklik yapılabileceğini açıkladı.
iPhone 5’ten beri farklı ekran teknolojilerini bir araya getirerek dokunmatik işlevlerinin bir arada yapılmasını sağlayan ekrandan faydalanan Apple, bu sayede ekranlarını daha ince hale getirebiliyordu. Piyasadaki üst düzey telefonlar içerisinde 6.9 mm ile en ince telefonlardan olan iPhone 6’nın böyle ince olmasının en büyük sebeplerinden bir tanesi de bu. Fakat Apple’a ekran sağlayan tedarikçilerden olan Japon Asahi Glass’taki çalışanlardan bir kişi, şirketin önümüzdeki yıl piyasaya süreceği iPhone’da farklı bir teknolojiye geçiş yapacağı yönünde açıklamalarda bulundu.

Apple’ın böyle bir geçiş yapmasındaki sebep ise 4K ekran çözünürlüklerinin iPhone 5’teki ekran teknolojisiyle birlikte kullanılmasının zorluğu. Ayrıca bu ekranın kenarlarındaki hassasiyetin çok az olduğu da biliniyor. 4K ekran çözünürlüğüne geçiş, iPhone 7’nin diğer modellere göre daha kalın olacağı yönünde bir fikir oluşturabilir fakat Apple şimdiden ultra ince ekran üretimi için çalışmalara başlamış durumda. Yani yeni iPhone hem 4K ekran çözünürlüğüne hem de eskisi gibi ince bir gövdeye sahip olacak.

Apple'ın böyle bir hamlede bulunması aslında hiçte mantıksız gelmiyor. Özellikle önümüzdeki hafta içi duyurulacak olan yeni iPhone'lar için aylardır söylenen köklü değişikliklerin gerçekleştiğini görürsek, şirketin yenilenme hevesinin geçici olmadığını ve bunu ileriye taşımak istediği sonucuna varabiliriz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0