• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple, iPhone Kullanıcılarının İlgi Alanlarına Özel Aksesuarlar Üretecek

Apple, iPhone Kullanıcılarının İlgi Alanlarına Özel Aksesuarlar Üretecek

0
0
0
0
0
Apple'ın aldığı yeni patente göre iPhone'unuzu bir oyun kontrolcüsüne dönüştürebilecek yapıya sahip bir parça yapacak.
Marka bazında en çok satış yapan şirketler arasında olan ve her çıkardığı ürün ile gündeme oturan Apple firması, iPhone cihazlarına özel ve telefonunuzu ilgi ve iş alanlarınıza göre geliştirebileceğiniz aksesuarlar için patent aldı.

Bu patentle snap-on denilen, telefonun parçadaki yuvaya yerleştirilmesiyle kullanılacak olan aksesuarların en dikkat çekeni ise d-pad adı verilen oyun kumandası özelliği kazandıracak bir aksesuar. Bu aksesuar ile telefonunuzu PSP benzeri bir cihaza dönüştürebileceksiniz.Fakat aksesuarlar bu d-pad ile sınırlı değil. Bunun yanı sıra fiziksel Q klavye, ek bir kamera, ek hoparlörek bir mikrofon ve özel trackpad olarak sıralanmış birçok patent eklendi. Aynı zamanda patente göre bu parçalar için kendine özel donanımları bulunduracak ve wi-fi ve bluetooth da kullanarak cihaza bağlanabilecekler.Bunların dışında bazı aksesuarlarda kendi depolama alanları ve hdmi gibi bağlantı çıkışları da olabileceği belirtilmiş.

Bu patentler ile Apple, iPhone kullanıcılarına ilgi alanlarına göre yeni birçok özellikler eklemiş olacak. Kısaca bahsetmek gerekirse, ses kaydınızı başka bir kayıt cihazı almaya gerek kalmadan mikrofon aksesuarınına sahip olarak yüksek kalitede ses kayıtları alabilir, ya da fotoğrafçılığa meraklıysanız iPhone'unuza özel ek kamera aparatını (lens de olabilir tabiki) kullanarak çok daha güzel çekimler yapabileceksiniz.

Çıkış tarihi ve üretim sürecinin ne zaman gerçekleşeceği hakkında bir detay bulunmayan bu aparatlar için daha patent aşamasında olduğunu düşünürsek biraz süresi var diyebiliriz. Ama Apple bu ürünlerini yeni iPhone tanıtımına da yetiştirmek istiyor olabilir. Bunu ilerleyen zamanlarda göreceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0