• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple, iPhone'lardaki Kendi iOS Uygulamalarını Silmenizi Sağlayacak

Apple, iPhone'lardaki Kendi iOS Uygulamalarını Silmenizi Sağlayacak

0
0
0
0
0
Apple kullanıcıların büyük bir çoğunluğu tarafından dile getirilen bir şikayet, sonunda çözüme kavuşacağa benziyor.
Apple, kullanıcıları için her zaman farklı ve eşsiz bir tecrübe sunmayı hedeflemekte. Ve bu hedefine giden yolda kullanıcılarına sürekli olarak kendine özel şeyler sunmakta. Ancak bu sunulan şeyler her zaman olumlu tepkiler almıyor (en azından her kullanıcıdan).

Bu duruma en büyük örneklerden biri de, iOS işletim sistemi ile birlikte telefonunuza yüklenen iOS uygulamaları. Apple bu uygulamaları size sormadan, ''nasıl olsa iOS uygulaması, bir ara kullanırlar'' mantığı ile cihazınıza yüklüyor. Ancak bazen bu uygulamalar kullanıcıların sinirlerini hoplatabiliyor (özellikle Apple ısrarla iPhone'ları 16GB depolama alanı ile sunuyorken). İş uygulamayı silip kurtulmaya geldiğinde de telefonunuz buna izin vermiyor. Fakat bu durum artık eskide kalacak.BuzzFeed ekibinden bir kişinin şirket CEO'su Tim Cook ile gerçekleştirdiği ufak çağlı muhabbet, Apple kullanıcıları için müjdeli haberin de ortaya çıkmasını sağladı. Telefonların depolama alanlarının zaten beklentileri karşılamadığı ve iOS uygulamalarının önemli ölçüde yer kapladığı hatırlatılan Tim Cook, ''ekip olarak bu konu üstünde çalışmaktayız ve sonunda da bu uygulamaları istediğiniz takdirde, rahatlıkla silmeniz için gerekli çözümü bulacağız'' ifadelerini kullandı.

Tabi Cook'un dediğine göre, bu uygulamalarının tümünün silinebilmesi gibi bir durum söz konusu değil. Zira bu uygulamalardan bazıları cihazın çalışma prensibine doğrudan dahil durumda. 

Apple'ın bu uygulamayı ne zaman hayata geçireceği konusunda herhangi bir tarih bulunmuyor. Ancak şirket CEO'su Tim Cook'un bu tarz bir olayı dile getirmesi ve çalışmalarının bu yönde devam ettiği bilgisini vermesi, istemediğiniz iOS uygulamalarını silme imkanına yakın bir zamanda kavuşacağınız anlamına geliyor. Yine de siz öyle çok yakın ( 2-3 ay mesela) bir zaman içinde bu hamleyi beklemeyin.

Kaynak: Engadget
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0