Apple iWatch'ı Beğenmediler

0
0
0
0
0
Apple iWatch'ı Beğenmediler
İsviçreli saat üreticileri Apple'ın akıllı saati olan iWatch'ı beğenmemiş.
Son dönemlerde giyilebilir teknoloji ile ilgili olarak pek çok firma atılımda bulunuyor. Özellikle firmalar akıllı saat ve akıllı bileklik gibi kolay taşınabilen cihazlara büyük önem veriyorlar. Samsung, Apple, Google ve Sony başta olmak üzere pek çok firma kendi akıllı saatini veya akıllı bilekliğini geliştiriyor. Bu da zamanla akıllı saatlerin ya da akıllı bilekliklerin zamanla hayatımızda önemli bir rol oynayacağı anlamına geliyor.

Şuan için Apple'ın en çok beklenen ürünü hiç şühepsiz ki iPhone 6'dır. iPhone 6'dan sonra ise iWatch ürünü epeyce merak ediliyordu. Hakkında pek çok dedikodu olsa da Apple resmi açıklamalar yapmamıştı. Apple tarafından yapılan tek resmi açıklama iWatch ürününü geliştirdikleri ile ilgiliydi. Söylentilere göre Apple iWatch ile ilgili olarak saat konusunda dünyanın en iyi ülkelerinden biri olan İsviçre'de ki saat üreticileri ile çalışmak istiyor. Ancak işin ilginç yanı İsviçreli saat üreticileri Apple ile çalışmaktan kaçınıyor. CNBC'nin yaptığı habere göre Apple bugüne kadar pek çok İsviçreli saat üreticisinn kapısını çalmış ancak hepsi de Apple ile çalışmayı reddetmiş.

İsviçreli saat üreticileri (isveçli bilim adamları gibiler) kendi isimlerini kirletmemek adına Apple ile çalışmak istemiyor. Bu konu ile ilgili olarak lüks eşya analisti "Mario Ortelli" bir açıklamada bulunmuş. Mario Ortelli'ye göre iPhone Kaliforniya'da tasarlandı ama Çin'de seri üretime geçildi. Aynısı iWatch cihazlarda da geçerli olucağı için İsviçreli saat üreticileri marka değerlerini düşürmek istemiyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0