• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple, İsrailli Kamera Teknolojileri Geliştiricisi LinX’i Satın Aldı

Apple, İsrailli Kamera Teknolojileri Geliştiricisi LinX’i Satın Aldı

0
0
0
0
0
​Apple, mevcut cihazlarının sistem özelliklerini daha da güçlendirmek için firmaları bünyesine katmaya devam ediyor. İsrailli kamera geliştiricisi olan LinX’i bünyesine kattığını duyuran Apple’ın bu satın alma işlemiyle birlikte mobil görüntüleme anlamında köklü değişiklikler yapması bekleniyor.
Apple, mevcut cihazlarının sistem özelliklerini daha da güçlendirmek için firmaları bünyesine katmaya devam ediyor. İsrailli kamera geliştiricisi olan LinX’i bünyesine kattığını duyuran Apple’ın bu satın alma işlemiyle birlikte mobil görüntüleme anlamında köklü değişiklikler yapması bekleniyor.

LinX, mobil telefonlardaki kameraların daha üst düzey performans sergilemesiyle ilgili çalışmalarda bulunuyordu. Yapılan görüşmeler sonucu Apple, 20 milyon dolarlık bir ödeme yapacak.

İsrailli şirket, çoklu lens kullanan ve bu şekilde SLR’a yakın kalitede fotoğrafların çıkmasını sağlayan kamera sensörleri üretiyor. Bunun dışında şirketin ürettiği sensörlerin 3B yapılanmasını gayet başarılı yansıttığı söyleniyor.Apple’ın önümüzdeki Eylül ayında tanıtılacak yeni nesil iPhone’larda bu teknolojiyi kullanıp kullanmayacağı şimdilik belli değil. En azından Temmuz ayına kadar kamera üretimi için zamanlarının olduğunu düşünürsek önlerinde 3 ay gibi uzun bir zaman bulunuyor. 1.5 yıl sonrası için bu teknolojiyi kullanmaları ne kadar mantıklı olur, bilemedik. O yüzden benim şahsi kanaatim Apple, bu teknolojiyi Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone’larda kullanacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0