• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple, iPhone’ların Çökmesine Neden Olan Mesajla İlgili Çözüm Önerisini Açıkladı

Apple, iPhone’ların Çökmesine Neden Olan Mesajla İlgili Çözüm Önerisini Açıkladı

0
0
0
0
0
Geçtiğimiz günlerde iOS 8.3 sürümünün olduğu iPhone’ların çökmesine neden olan mesajla ilgili olarak Apple’dan çözüm açıklaması geldi.
İçerisinde Arapça karakter ve harflerin olduğu bir mesaj, iPhone sahiplerinin korkulu rüyası olmuştu. Önce birkaç Reddit kullanıcısının başına gelmesiyle ortaya çıkan olay, tüm dünyadaki iPhone kullanıcılarını etkilemeye başlamıştı.

Bu can sıkıcı durumla ilgili Apple, çok geçmeden bir açıklama yaptı. Durumun farkında olduklarını ve sıkıntının çözülmesi adına bir güncelleme yayınlayacaklarını belirten şirket, bu açığın kapatılması için kullanıcılarına bir çözüm sundu.

İlk olarak Siri’ye okunmamış mesajları okuması için direktifte bulunmanızı isteyen Apple, daha sonra kötü niyetli olarak gönderilen mesajın yanıtlaması için Siri’nin kullanılmasını istiyor. Sanal asistanın verdiği cevaptan sonra Mesajları açmak tekrar mümkün olacak.Bu sorunun ortaya çıktığı ilk günden itibaren hemen hemen aynı çözümleri sizlere aktarmıştık. Sanki Apple bu yorumları okuduktan sonra ‘hıı demek böyle çözülüyor, biz de bu şekilde söyleyelim bari’ dermişçesine çözüm önerisini açıklamış.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0