• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple Music Baştan Aşağı Yenilendi, Şarkı Sözü Desteği Geldi!

Apple Music Baştan Aşağı Yenilendi, Şarkı Sözü Desteği Geldi!

0
0
0
0
0
Apple'ın WWDC 2016'da gerçekleştirdiği tanıtımlardan biri de Apple Music'e yönelik oldu. Tamamen tasarımı değişen uygulamaya şarkı sözü desteği eklendi
Apple'ın bu akşam gerçekleşen geliştirici etkinliği WWDC'de tanıtılan yeniliklerden biri de Apple Music oldu. Online muzik akış servisini tamamen yenileyen Apple, arayüzde daha sade bir tasarıma yer verdi. Daha önceki iddiaların aksine siyah bir arka plana geçiş yapmayan şirket, beyaz tasarımı korudu ancak detaylardan arındırılmış bir yapı ile kullanıcıların karşısına çıktı.

 Eski Tasarımın Karmaşası Yok

İlk izlenim olarak Apple Music'te yapılması gerekli olan değişikliklerin en azından bir kısmının yapıldığını söylemek mümkün. Hali hazırdaki Apple Music uygulaması karışık görünümüyle işlevselliği azaltıyor ve kullanımı zorlaştırıyordu. Yeni sürümde albüm kapaklarının simetrisinden tutun da diğer tüm öğelerin dağılımına kadar daha sade bir tasarıma yer verilmesi dikkat çekiyor. Tabii ki Apple Music uygulamasındaki tek değişiklik arayüz tasarımında değil. Uygulamaya çarpıcı bazı özellikler de eklenmiş durumda.

 Önemli Özellikler Neler?

Bu özelliklerden en önemlisi ise şarkı sözü desteği. Artık Apple Music'te çalınan şarkının sözleri oynatma tuşlarının hemen alt kısmında kolayca görülebiliyor. Böylece, beğendiğiniz şarkıların sözlerini bulmak için uygulamadan çıkmak durumunda kalmıyorsunuz. Ayrıca, uygulamalanın genel sekmelerinde de bir takım değişiklikler mevcut. Örneğin, "sizin için" sekmesi altında artık "karışık keşfet", "son çalınanlar" ve "günlük listeler" yer alıyor ve eskisine göre oldukça düzenli. Ayrıca, kaldırılacağı söylenen iTunes Radio da Apple Music uygulamasının içindeki yerini koruyor. Apple Music uygulamasının yeni tasarımı son bahar aylarında iOS 10 ile birlikte kullanıma sunulacak.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0