​Apple Music Türkiye'de Kullanıma Sunuldu!

1
0
0
0
0
Türkiye'deki kullanıcıların uzun zamandır beklediği Apple Music sonunda kullanıma sunuldu.
Birkaç ay önce Apple tarafından iOS ve aynı zamanda beta olarak da Android kullanıcılarına  sunulan ve Spotify'ın en iddialı rakiplerinden biri olma potansiyeline sahip olan Apple Music yaşanan telif sorunlarının çözülmesinin ardından sonunda Türkiye'de de kullanıma sunuldu.

iTunes Store'da bulunan şarkıların neredeyse tümüne erişebileceğiniz Apple Music'i kullanmak için tek yapmanız gereken iOS cihazınızdaki Müzik uygulamasını açmak. Artık Apple Music'in online erişimine de açık olan bir sistem olacak. Tabii bir Apple ID ve kredi kartı bilgilerinizi de uygulamayı aktif olarak kullanmaya başlamadan önce vermeniz gerekiyor zira tahmin edebileceğiniz gibi Apple Music ücretsiz. Bu noktada Android kullanıcıları için bir hatırlatma yapalım; Apple Music uygulamasını Android'de de kullanırken bir Apple ID istiyor. Yani bir Apple ID almanız gerekecek (varsa onunla üyeliğinizi kullanabilirsiniz)Fakat şöyle bir güzellik var; Apple, yurtdışındaki kullanıcılarına yaptığı avantajın aynısını Türkiye'deki kullanıcılara da sunuyor. Kullanıcılara üç aylık ücretsiz deneme sürümü sunan Apple Music'i bu 3 aydan sonra kullanmaya devam etmek için ödemeniz gereken miktar aylık 9,99 TL. Altı kişiye kadar aile paylaşımı özelliği için ödemeniz gereken tutar ise 14,99 TL. Yani bu noktada Türkiye'deki Spotify fiyatları ile aynı diyebiliriz.

iPhone, Apple Watch, Apple TV, Mac ve PC'nizde kullanabileceğiniz Apple Music, Android işlerim sistemli cihaz sahipleri tarfından da indirilip kullanılabilmekte. Hatta Android kullanıcıları için Apple Music'in şöyle bir güzelliği de var; çevrimdışı kullanımlarda telefona kaydedilen içeriği harici microSD'lere atabiliyorsunuz. Yani hem uygumadaki şarkılarınızı çevrimdışı dinleyebiliyorsunuz, hem de telefonunuzun sabit hafızasını doldurmamış oluyorsunuz. (Mis)Şimdi ise merak edilen nokta Türkiye'deki özellikle 1TL'lik 3 ay kullanım sağlayan Spotify kampanyasıyla oluşmuş bariz bir Sporify kullanıcıları hegemonyasını Apple Music sonlandırabilecek mi? Bunu zaman içinde hep beraber göreceğiz.Ayrıca Apple Music uygulamasını Android cihazınıza indirip 3 aylık ücretsiz üyelik keyfi için aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

 
 Android İçin Apple Music

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0