• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple'ın İnsan Gibi Konuşan Navigasyon İçin Patent Başvurusu

Apple'ın İnsan Gibi Konuşan Navigasyon İçin Patent Başvurusu

2
1
0
0
0
Apple, navigasyonlardan çıkan yapay sesler yerine normal insan sesinin çıkmasını sağlamak için bir patent satın aldı.

Bir patent başvurusunda bulunan Apple, navigasyon sistemlerinin insan sesinden farksız olmasını sağlamak istiyor. Araç kullanıcıları, navigasyondan gelen yön talimatlarını tıpkı bir insandan duyar gibi duyacak.

Apple’ın patent başvurusunda bazı yol tarifi örnekleri de bulunuyor. Örneğin, “AppleBees restoranının yakınındaki parktan çıkın ve sağa dönüp Golden Avenue’ya ilerleyin”, “Varacağınız nokta, önünde çeşme bulunan apartman” gibi cümleler, yeni sistemle tıpkı bir insandan duyacağımız gibi duyulacak.

Apple’ın verdiği örnek tariflerde çok fazla detayın olması, şirketin üzerinde kameralar bulunan araçlarla dünyanın farklı yerlerinde neden tarama yaptığını daha iyi anlamamızı sağlıyor.Apple, kullanıcılar tarafından elde edilen bilgilerden faydalanarak yeni sisteminde dönüşleri ve otoyol çıkışlarını daha sağlam olarak sunmak istiyor. Bu şekilde sürücülere daha kesin bilgiler vererek sürücülerin otoyol çıkışında sağ şeride yaklaşmasını tavsiye edebilecek. Dönüş kaçırıldığında ise sistem, sürücüye ‘Yola devam et’ diyerek farklı bir güzergah sunacak.

2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0