• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple'ın Samsung'a Karşı Koz Olarak Kullandığı Patent İptal Edildi!

Apple'ın Samsung'a Karşı Koz Olarak Kullandığı Patent İptal Edildi!

0
0
0
0
0
Apple ile Samsung arasında farklı ülkelerde farklı farklı davalar ile süregelen patent kavgası için Samsung karşısında Apple'ın en büyük kozu olan patent iptal edildi.
Apple ile Samsung sadece fanları tarafından "Onu yeme beni ye" vari bir şu daha iyi o çöp mishali tartışamalar olarak kısıtlı değil. Aslında şirketler de deyim yerindeyse bir it dalaşı içindeler. Başta Amerika olmak üzere birçok mahkemede süren Apple ile Samsung arasındaki patent davaları da ürettikleri cihazlar kadar meşhur durumda. Ancak görünüşe göre Samsung tarafı oldukça güçleniyor.

Çünkü ortaya çıkan detaylara göre Apple'ın Samsung'a karşı kullanmakta olduğu en büyük kozu olan 618,677 numaralı tasarım patenti, diğer patentler ile benzerliği ve ufak farklar taşıması sebebiyle iptal edilerek geri çekildi. Birleşik Devletler Patent ve Marka Ofisi (USPTO) tarafından alınan bu karar Apple tarafında ciddi bir kayıp yaratabileceği konuşuluyor.Niye geri çevrildi peki? diye soracak arkadaşlarımız varsa onu da açıklayalım. Söz konusu olan 617,677 nolu patentte bulunan tasarım açık biçimde LG’ye ait bir patente benzediği belirtilmiş, ayrıca Japonya kaynaklı başka tasarım patentlerinde de aynı benzerlik bulunuyormuş. Hatta ve hatta hali hazırda Apple'da bulunan başka bir patente de benzeyince "E siz işin cılkını çıkarmışsınız" diyen USPTO patenti iptal etmilş.

Samsung'un Apple'a karşı ödemekle yükümlü olduğu 547 Milyon Dolar'lık davada da kullanıldığı söylenilen bu patent ile Samsung tarafından temyiz yolu da açılmış oldu. Şu an için her iki taraftan da açıklama bulunmuyor, ancak Samsung'un bu lehine çevrilen durumu sonuna kadar kullanacağı da en büyük beklentiler arasında. Bakalım zaman içinde ne gibi gelişmeler göreceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0