Çin Nüfusunun Önlenemez Yükselişinin Teknolojiye Etkileri: Apple Pay İlk Gününde Çöktü!

1
0
0
0
0
Çin Nüfusunun Önlenemez Yükselişinin Teknolojiye Etkileri: Apple Pay İlk Gününde Çöktü!
Nüfus artışı durmak bilmeyen Çin'deki yoğun popülasyon günlük hayatı da olumsuz etkiliyor. Binilemeyen metrolar, yüzülemeyen denizler, yürünemeyen caddeler derken iş teknolojiye kadar geldi dayandı. Apple'ın elektronik ödeme servisi Apple Pay ülkedeki ilk gününde çöktü.
Çin'in giderek artan ve önüne geçilemeyen nüfusu, ülkedeki her alanda kendini gösteriyor. Yüzülemeyen denizlerden yürünemeyen caddelere yaşamın her alanını etkileyen kalabalık teknolojide de etkisini gösteriyor. Apple ürünlerinin, özellikle iPhone'un Çin'de rağbet gören bir cihaz olduğu bilinen bir gerçek. Ürünler bu kadar tercih edilince, yeni servilere de ilgi yoğun oluyor. Ülkede dün kullanıma sunulan elektronik ödeme servisi Apple Pay de bu ilgiden nasibini fazlasıyla aldı. Çok fazla kullanıcının servise kaydolmak istemesi sistemin çökmesine neden oldu.
 

 Apple'ın Beklentilerini Aşan Rakam!

Konuyla ilgili Apple'dan bir açıklama yapılmış durumda. Şirket sözcüsü Cong Jie medyaya yaptığı açıklamada, çok fazla kullanıcının servise kaydolması ve denemek istemesinin hataya neden olduğu ve durumun yarına kadar düzeltileceğini belirtti. Yerel kaynaklar, 38 milyon kredi kartının şimdiden Apple Pay'e eklendiğini, talebin Apple'ın tahmininin üzerinde olduğunu belirtiyor. Apple'ın ülkedeki sunucu kaynaklarını artırmayı planladığı da verilen bilgiler arasında.

 Çin Nüfusu Teknolojiyi Tehdit mi Ediyor?

Çinlilerin bu heyecanını anlayışla karşılıyorum, ancak şunu da söylemeden geçmek zor. Biraz kalabalıklarının farkında olsalar ve olaya bu kadar kendilerini kaptırmasalar güzel olacak. "Çinlilerin hepsi birden zıplasa Amerika'da deprem olur" diye bir geyik vardı bir zamanlar. Çinlilerin zıplaması Amerika da deprem yaratmasa da Apple Pay'i çökertmeye güçlerinin yettiğini artık açıkça söyleyebiliriz. Bakalım Çin'in kalabalığı teknoloji dünyasının başına başka dertler de açacak mı?
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0