• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple Pay ile Ödemede İlk Sıkıntı Ortaya Çıktı

Apple Pay ile Ödemede İlk Sıkıntı Ortaya Çıktı

0
0
0
0
0
Apple Pay ile Ödemede İlk Sıkıntı Ortaya Çıktı
Daha dün “Apple Pay ile Ödeme” başlıklı haberimizi sizinle paylaşmıştık. Bir Youtube kullanıcısının, McDonald’s’ta Apple Pay ile ödeme yaparken ki görüntülerini aktarmıştık. Aradan 24 saat geçtikten sonra bu ödeme sistemiyle ilgili ilk sorun ortaya çıktı.
Daha dün “Apple Pay ile Ödeme” başlıklı haberimizi sizinle paylaşmıştık. Bir Youtube kullanıcısının, McDonald’s’ta Apple Pay ile ödeme yaparken ki görüntülerini aktarmıştık. Aradan 24 saat geçtikten sonra bu ödeme sistemiyle ilgili ilk sorun ortaya çıktı.
 
Bloomberg’in haberine göre, bir Bank of America müşterisinin Apple Pay ile yaptıkları ödemelerde, kartından iki kere çekim yapıldığı gerekçesiyle şikayette bulunduğu öğrenildi. Bankadan yapılan açıklamaya göre, ekstra çekim ücretlerinin hepsinin iadesi için çalışmalara başlandığı açıklandı. Aynı sıkıntıyı tekrar yaşamak istemeyenlere Passbook’taki işlem geçmişiyle bankaların internet şubelerinin işlem geçmişlerini karşılaştırmaları tavsiye edildi.
 
Apple Pay ile yaşanan bir diğer sorun ise Passbook’ta kredi ve banka kartları için kullanılan ön izleme resmiyle alakalı. Bazı kullanıcıların kartları için gösterilen ön izleme resimlerinin birbirleriyle karşılaştığı, fakat bunun yapılan işlemlere bir etkisinin bulunmadığını ifade ettiler. 9to5Mac sitesi, aynı bankadan birden fazla kredi kartına sahip olanların bu sorundan muzdarip olduğunun altını çizerken, Apple’ın bu sorunla ilgili çalışmalarına devam ettiği açıklandı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0