• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple Pay, Amerika'dan Sonra Şimdi de İngiltere'de!

Apple Pay, Amerika'dan Sonra Şimdi de İngiltere'de!

0
0
0
0
0
Apple'ın ilk olarak Amerika'da kullanımına başlanan mobil ödeme sistemi Apple Pay ilk defa Amerika dışına çıkarak İngiltere'de kullanıma açıldı.
Apple'ın Ekim ayında ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri'nde kullanıma açtığı mobil ödeme sistemi olan Apple Pay, Amerika'da uzun süredir kullanılmakta ve Apple kullanıcıları tarafından oldukça hoş karşılanmıştı. Bu durumun sevilmesi nedeniyle diğer dünya ülkelerinde merakla beklenen bu sistem ilk defa ABD dışına çıkarak İngiltere'ye vardı.

Bugünden itibaren kullanıma açılan Apple Pay, Birleşik Krallık'ta 250 binden fazla noktada kullanılabilir halde. Aynı zamanda toplu taşımada da kullanılabilecek olan Apple Pay sistemi özellikle Londra metrosunda da kolaylıkla geçiş sağlayacak. Banka olarak da American Express, First Direct, HSBC, Nationwide, NatWest, Royal Bank of Scotland, Santander, Ulster Bank gibi bankaların yanı sıra Bank of Scotland ve Lloyds Bank gibi bankaları da kendine bağlayan Apple, İngiltere sınırları içerisinde de Apple kullanıcılarının bu sistemi gönül rahatlığı ile kullanabilmesini sağlayacak.20 Pound ve altı hızlı ödemeleri, Londra metrosu ve öde-geç olarak adlandırılan sistemlerde kullanılaiblecek olan Apple Pay, eğer İngiltere'de beklediği ilgiyi görür ve iş yerleri Apple Pay'e uyumlu pos cihazlarına sahip olursa bu tutar sonbahar aylarında 30 Pound olarak güncellenecek ve sonradan da bu miktar kullanıma göre arttırılabileceği söyleniyor.

Böylelikle Avrupa kıtasına da ulaşan Apple Pay'in ilerleyen zamanlarda Avrupa geneline yayılması bekleniyor. Ülkemize ulaşması ihtimali belli olmasa da kısa bir süre olmacağını söyleyebiliriz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0