• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple Pay Özelliğinin Apple Watch İle Nasıl Kullanılacağı Açıklandı

Apple Pay Özelliğinin Apple Watch İle Nasıl Kullanılacağı Açıklandı

0
0
0
0
0
Pazartesi günü yapılacak lansman ile detaylı bir şekilde tanıtılacak Apple Watch'ın özellikleri yavaş yavaş ortaya çıkmaya devam ediyor. Saat ile Apple Pay üzerinden nasıl ödeme yapılacağı bilgisi de açıklandı.
Apple yöneticilerinden Eddy Cue, katıldığı bir spor organizasyonunda Apple Watch'da bulunan bir detayı daha paylaştı.

Cue'nun dediğine göre Apple Pay kullanarak ödeme yapmak iPhone'a göre Apple Watch ile daha kolay olacak. Çünkü Apple Watch ile Apple Pay kullanarak yapacağınız ödemelerde sürekli olarak kimlik doğrulama olayıyla karşılaşmayacaksınız.

iPhone'unuz ile bağlanıp ödemelerde yetki verdiğiniz Apple Watch'ınız, o andan itibaren size Apple Pay ödemelerinizde hızlı ve kolay bir yol sunacak.

Cue yaptığı açıklmada ''Telefon üzerinden bir kimlik doğrulaması yapmanıza gerek yok. iPhone'unuz ile bağlandığınız saatinizin Apple Pay ile ödeme seçeneği kilidini kaldırıyorsunuz. Gerisi tamamen saate kalıyor. Ve şöyle güzel bir durum daha var; eğer saatimi çıkarıp başka birine verirsem, Apple Watch otomatik olarak tekrar kilit moduna geçiyor. Ben telefonumdan bağlanıp kilidi kaldırmadan da hiçbir şekilde ödeme yapmıyor'' ifadelerini kullandı.Apple Watch'ın bulundurduğu sağlık kontrol sensörü aynı zamanda saatin ne zaman bileğe takılıp ne zaman çıkarıldığını da anlayabiliyor. Bu sayede ödemeler için kilidini açtığınız saati bileğinizden çıkardığınızda, saat otomatikman ödeme seçeneğini kitleyecek.

Telefonunuzdan bağlanıp PIN kodunu girdiğiniz Apple Watch ile ödemelerinizi yapabilir, yada daha kolayı bu PIN kodu direk Apple Watch'ınıza girerek kiliti açabilirsiniz.

Apple Watch detaylı bir şekilde tüm özellikleri ile Pazartesi günü yapılacak olan lansmanda tanıtılacak. Webtekno olarak tıpkı Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge lansmanında yaptığımız gibi canlı blog ile sizlere en güncel şekilde bilgileri aktaracağız.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0