• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple'dan Elektrikli Araba Projesi: Project Titan

Apple'dan Elektrikli Araba Projesi: Project Titan

1
0
0
0
0
Wall Street Journal'in haberine göre Apple "Project Titan" adını verdiği bir elektrikli araba projesi üzerinde çalışıyor.
Wall Street Journal'in haberine göre Apple Project Titan adını verdiği bir elektrikli araba projesi üzerinde çalışıyor. Haberde yüzlerce mükendisin bu işe odaklandığı belirtilmiş.

Yıllar önce ortaya atılan iCar söylentileri özellikle Mercedes-Benz Ar-Ge başkanı ve CEO’su Johann Jungwirth’in Apple'a katılmasıyla iyice artmıştı. Söylentilere ve habere göre Apple daha başka mühendisler ve teknikerleri işe alarak bu projeyi başlatmış.

Times’a göre ise Jony Ive’ın başında olduğunu Apple’ın endüstriyel tasarım ekibi, otomotiv yöneticileri ve mühendisleri ile düzenli toplantılar yapıyor.


Görsel temsilidir. Şu anda Project Titan için hiçbir görsel bulunmamaktadır.

Apple’ın CEO’su Tim Cook’tan da CarPlay’in Apple açısından geleceğin anahtarları arasında yer aldığını belirtmesiyle iyice geçek olacağı söylentilerinin artması da beklentileri yükseltti. Times, Apple’ın yapımına devam edilen yeni merkezinde büyük bir Ar-Ge merkezi inşasının da yer alacağı söyleniyor. Burası da birçok otoriteye göre otomobillerinin tasarlandığı yer olacağı söyleniyor.

Aynı zamanda bir anda artan CarPlay yatırım ve geliştirilmelerinin de buna bir işaret olacağı söylenirken asıl olarak kapalı kapılar ardında neler oluyor bilemiyoruz. Ancak Apple'ın böyle bir işe kalkışması özellikle Amerika'da fazlasıyla işine yarayabilir. İlerleyen zamanlarda neler olabileceğini hep beraber göreceğiz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0