• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple, Samsung Yapımı 2 GB LPDDR4 RAM Kullanacak

Apple, Samsung Yapımı 2 GB LPDDR4 RAM Kullanacak

0
0
0
0
0
Apple, Samsung Yapımı 2 GB LPDDR4 RAM Kullanacak
Apple’ın her zaman düşük RAM kullanması, Android kullanıcıların şaşırmasına sebep oluyordu. Java’nın belleği hor kullanmasından ötürü sıkıntı yaşayan Android işletim sistemine göre C++ tabanlı işletim sistemi olan iOS, iPhone’ların 1 GB RAM olmasına rağmen çok daha efektif kullanımına olanak sağlıyor.
Apple’ın her zaman düşük RAM kullanması, Android kullanıcıların şaşırmasına sebep oluyordu. Java’nın belleği hor kullanmasından ötürü sıkıntı yaşayan Android işletim sistemine göre C++ tabanlı işletim sistemi olan iOS, iPhone’ların 1 GB RAM olmasına rağmen çok daha efektif kullanımına olanak sağlıyor.

2015 yılında iPhone 6S adında çıkması beklenen yeni akıllı telefon, yüksek bir ihtimalle 2 GB LPDDR4 bellekle birlikte gelecek.

Samsung’un ürettiği LPDDR4 RAM’lerin kapasitesi 4 GB üzerine çıkabiliyor, bu da LPDDR3’e göre %40 daha fazla yüksek performans anlamına geliyor. Apple, şu an kullandığı LPDDR3 belleklerin 64-bit uygulamaların sorunsuz olarak çalışması için yeterli olmayacağını düşünüyor olmalı ki Samsung’un üretimini sağladığı LPDDR4 teknolojisini kullanmak istiyor. Eğer bu iddialar gerçekleşirse Apple, Samsung’un üretiminde ortak olduğu bellek modülünü kullanmaya başlayacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0