• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple, Sanal Gerçeklik Gözlüğü Hazırlıyor

Apple, Sanal Gerçeklik Gözlüğü Hazırlıyor

0
0
0
0
0
​Büyük şirketler sanal gerçeklik (VR) gözlüklerini tanıtmaya devam ederlerken, herkes Apple’dan bir hamle bekliyordu. Geçen yıl aldığı bir patentle VR üretebileceğini düşündüğümüz Apple, verdiği ilanla artık bu alanda olmak istediklerini açıklamış oldu.
Büyük şirketler sanal gerçeklik (VR) gözlüklerini tanıtmaya devam ederlerken, herkes Apple’dan bir hamle bekliyordu. Geçen yıl aldığı bir patentle VR üretebileceğini düşündüğümüz Apple, verdiği ilanla artık bu alanda olmak istediklerini açıklamış oldu.
 
Apple’ın yayınladığı bu ilanla ilgili çok fazla detay bulunmuyor, dolayısıyla tam olarak nasıl bir uygulama geliştirmek istediğini bilmiyoruz.
 
Facebook’un Oculus Rift’i almasıyla yeni rekabet alanının oluştuğu sanal gerçeklik platformunda, Samsung ve Google arasındaki rekabete şahit olmuştuk. Fakat işin içerisine Apple girerse, ortalık çok karışacak.


 
Apple’ın önceden birçok patent aldığını biliyoruz. Sanal gerçeklik (virtual reality) ile ilgili patent alınmış olması, bu platformda çalışma yapacaklarını açık bir şekilde gösteriyor. İlerleyen günlerde VR hakkında resmi bir açıklama gelebilir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0