Apple da Sanal Gerçekliğe Adım Atıyor!

0
0
0
0
0
Oculus, Samsung, Sony, Google, LG ve son olarak Facebook'un ardından Apple da sanal gerçekliğe adım atıyor!
Son dönemde fazlasıyla artan sanal gerçeklik anlayışına katılan şirketlerin sayısı gittikçe artıyor. Bilgisayarlar için tercih edilen firma olan Oculus, ilk olarak bu piyasada önemli çıkışı yaratan şirket olarak karşımıza çıkmıştı.

Ardından Google ve Samsung'un eşlik ettiği bu teknolojiye, Sony ve LG'nin de katılmasıyla, sanal gerçeklik teknolojisinin özellikle mobil cihaz firmalarının tarafına geçmiş gibi görünmeye başladı.

Şimdi de ortaya çıkan bir patent ile Apple'ın da bu teknolojiye giriş yapacağını kanıtlamış oldu.Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka Ofisi'ne verilen belgelerde çıkan bu görüntü ile önümüzdeki zamanda bir sanal gerçeklik gözlüğünün geleceğini ve ince bi yapıda olacağı anlaşılıyor. Bunun dışında Apple ürünlerinde olduğu gibi bu sanal gerçeklik gözlüğünde de sadeliğin ön planda olacağı görülen çizimde gözlüğün kapalı bir yapıda olduğu, telefonun yandan gözlüğe takılarak kullanılacağını söyleyebiliriz.

iPhone'lara uyumlu olacak bu gözlüğün hangi nesil iPhoneları destekleyeceği ise şimdilik bilinmiyor. Ancak Samsung/Apple çatışmalarına yeni bir alan daha açıldığı belli oluyor.Diğer bir görselimizde ise sanal gerçeklik gözlüğünün ince tasarımından dolayı bir uzaktan kumanda ile kontrol edileceği anlaşılıyor. üzerinde bir tuş vb bir ekstranın olmayacağını düşündüğüm bu görsel ile tüm kontrol kumandası ile sağlanacak olması da güzel bir düşünce olduğunu söylemek istiyorum.

Apple'ın bu sanal gerçeklik gözlüğü projesini hayata geçirmesi eminim bu teklonojinin gelişmesi açısından önemli bir etmen daha olacaktır. Çünkü bu sektörde artacak çekişme özellikle oyuncular için sevindirici haberlerin artmasına sebep olacaktır.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0