• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple’dan SIM Kartı Değiştirmeden Farklı Operatör Seçme İmkanı

Apple’dan SIM Kartı Değiştirmeden Farklı Operatör Seçme İmkanı

0
0
0
0
0
Apple, hücresel bağlantı özelliğine sahip olan iPad ürünlerinde, kullanıcıların SIM kartlarını değiştirerek operatörler arasında geçiş yapmasını mümkün kılıyordu.
Apple, hücresel bağlantı özelliğine sahip olan iPad ürünlerinde, kullanıcıların SIM kartlarını değiştirerek operatörler arasında geçiş yapmasını mümkün kılıyordu. Fakat Apple, iOS üzerinde farklı operatörlere geçişi sağlayan SIM kartıyla bu duruma daha farklı bir yaklaşımda bulunmuş. Apple SIM adı verilen bu teknoloji, şu an dün tanıtımı gerçekleştirilen iPad Air 2 ve iPad mini 3’te kullanılıyorken,  ABD ve İngiltere’de bazı mobil operatörler bu program kapsamına dahil edildi. Bizim beklentimiz, Apple’ın ilerleyen günlerde bu teknolojiyi iPhone’da da kullanması.
 
Apple’dan gelen haberlere göre Apple SIM programının aylık ve isteğe bağlı seçenekleriyle kısa vadeli ödeme planları üzerine kurulu olması bekleniyor. Bu teknolojiyi ABD’de AT&T, İngiltere’de EE destekliyor.


 
Apple’ın iPad Air 2 ve iPad mini 3’ün lansmanı sırasında bu teknolojiden neden bahsetmediğini bilmiyoruz. Fakat yeni  Apple SIM’in iPad Air 2’nin Wi-Fi ve hücresel bağlantı özelliklerinde ön yüklü olarak sunulduğu belirtildi.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0