• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple Siri İçin Devasa Bir Güncelleme Sunmaya Hazırlanıyor!

Apple Siri İçin Devasa Bir Güncelleme Sunmaya Hazırlanıyor!

0
0
0
0
0
Apple'ın ülkemizde de Türkçe desteği ile beraber ilginin alakanın arttığı Siri'ye çok büyük ve kapsamlı bir güncelleme getirmeye hazırlandığı bildirildi.
Bildiğiniz gibi akıllı telefon, bilgisayar ve birçok teknolojik cihazlarda "sesli komut" dönemi de başladı. Aynı zamanda "sesli asistan" hizmetleri de veren birçok cihaz arasında Apple Siri, Microsoft Cortana, Google Now, Amazon Alexa gibi birçok türevleri ortaya çıktı. Bu bağlamda birbirileri ile kıyasıya kapışan "En iyisi benim" diyerek yarışan bu şirketler çeşitli adımlar atmaya devam ediyor.

Bu konuda yine bu arkadaşlara rahip olarak gelebilecek olan VocalIQ isimli firmanın tam da yeni asistanını sunmaya hazırlanırken, Apple bu firmayı satın almıştı. Şimdi de bu şirketin hazırlamakta olduğu yenilikleri kendi ekibinin yenilikleriyle birleştrecek olan Apple, Siri için çok sağlam ve devasa sayılabilecek bir güncelleme getirmeye hazırlanıyor.Daha öncesinden yapılan "ana dilden öğrenme" testlerinde %90 oranında başarı elde eden VocalIQ, Siri, Cortana ve Google Now gibi önemli rakiplerinin %20 gibi sonuç almasıyla deyim yerindeyse tokatladığı belirtilen detaya göre, Siri bu özelliği kendi bünyesine katarak tam destek verdiği diller arasında sahibini daha iyi öğrenerek tam manasıyla bir yardımcı olacak. Apple Car, Mac ve iPhone arasında da sağlam bir entegrasyon sistemi de olabileceği konuşulan Siri'nin böylece Siri desteği olan her Apple ürününe sahip kişinin bilgileri ve yaptıklarını daha iyi öğrenerek bir Jarvis olmaya aday olacak gibi görünüyor.

Tabii bu devasa yeniliğin Apple'ın iPhone 7 lansmanında, yani WWDC 2016'da tanıtılması ve Apple kullanıcılarına büyük bir güncelleme olarak sunulması bekleniyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0