• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple, Smart Cover ve Smart Case'in Patentini Aldı

Apple, Smart Cover ve Smart Case'in Patentini Aldı

0
0
0
0
0
Geçtiğimiz günlerde Apple, iPad için tasarlanan Smart Cover ve Smart Case kılıflarının yeni patentini aldı. Yayınlanan patent detaylarında bahsedilen kılıfların akıl küpü olduğu ve iPad’i daha rahat kullanmanıza olanak sağladığı görülüyor. 
Geçtiğimiz günlerde Apple, iPad için tasarlanan Smart Cover ve Smart Case kılıflarının yeni patentini aldı. Yayınlanan patent detaylarında bahsedilen kılıfların akıl küpü olduğu ve iPad’i daha rahat kullanmanıza olanak sağladığı görülüyor. 

Apple’ın patentini aldığı bu kılıflar, kapağını açma şeklinize göre bazı kontrolleri rahatlıkla yapmanıza olanak sağlıyor. Örneğin, kılıfların ilk kıvrımından ekranı açtığınız zaman saat, hava durumu veya borsayı takip edebiliyorsunuz. İkinciyi açtığımızda ise şarkı değiştirme, ses kontrolü gibi ayarlamaları yapıp aynı zamanda maillerinize bakabiliyorsunuz.Apple, Smart Cover ve Smart Case’in akıl dolu bu özelliklerini iOS 9’la birlikte iPad’ler üzerine uygulayacağını da belirtti. Ayrıca kontrol edilen alanlara kişiselleştirme hakkı tanınıp tanınmayacağı ise gizliliğini koruyor.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0