Apple, SnappyLabs'i Satın Aldı

1
0
0
0
0
Apple, SnappyLabs'i Satın Aldı
Apple, SnappyCam uygulamasını geliştiren SnappyLabs'ı satın aldı. 
Tek kişiden oluşan SnappyCam, iPhone'un kamerasını kullanarak 1 saniye içerisinde tam çözünürlükte 20-30 kare fotoğraf çekebiliyor. Bu uygulamanın geliştiricisi John Papandriopoulos, Avustralya Melbourne Üniversitesi'nden mezun bir doktora öğrencisi.

Papandriopoulos, uygulamasını ARM mimarisinin NEON komut setini temel aldığı bir algoritmanin içerisine entegre etmiş. Böylelikle iPhone'un kamerasından hem daha hızlı hem de tam çözünürlükte daha çok fotoğraf çeken  bir uygulamayı ortaya çıkarmış.

Bu uygulama ile pek çok mağazada en iyi ücretle satılan uygulama ünvanını eline alan Papandriapoulos, hatırı sayılır bir yatırımın da sahibi oldu. 

Apple, satın aldığı bu uygulamayı iOS ve OS X cihazlarının kamera sistemlerini daha da geliştirmek için kullanacağa benziyor. Akıllı telefonların satış potansiyelini de göz önüne aldığımızda, Apple'ın bu hamlesinin oldukça stratejik olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Tüm bu haberlere rağmen Apple'dan satın alma ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı fakat önümüzdeki birkaç gün içerisinde beklenen açıklamanın geleceği belirtiliyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0