• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple Store Önünde Kuyruk Oluşturan Yaşlı Çinliler

Apple Store Önünde Kuyruk Oluşturan Yaşlı Çinliler

0
0
0
0
0
Apple Store Önünde Kuyruk Oluşturan Yaşlı Çinliler
​New York’ta Apple Store’un önünde sıraya giren Çinliler, genç yaşlı demeden ikişer tane iPhone 6 satın aldı. Peki çoğunun iPhone 6 alabilecek durumu yokken nasıl oluyor da satın alabiliyorlar?

New York’ta Apple Store’un önünde sıraya giren Çinliler, genç yaşlı demeden ikişer tane iPhone 6 satın aldı. Peki çoğunun iPhone 6 alabilecek durumu yokken nasıl oluyor da satın alabiliyorlar?
 
Kısa ama oldukça ilginç videolar çekerek takipçilerini şaşırtan Casey Neistat, iPhone 6’nın çıkışıyla birlikte yeni bir videoyla tekrar gündeme oturdu. Neistat, kuyrukta bekleyen yaşlı Çinlilere dikkati çekiyor.
 
Sayısı azımsanmayacak kadar fazla olan yaşlı Çinliler, gruplar halinde ön sıraları tutmuş ve iPhone 6’lardan ikişer tane satın almış. Çoğunun New York’ta yaşadığı Çinlilerin çoğunun sağlık durumu iyi değil. Karaborsa mafyası, bu Çinlileri belirli ücretler karşılığı tutuyor ve onlara cihazları alabilecekleri kadar nakit para veriyorlar. Apple Store’un açılmasıyla birlikte cihazları satın alan Çinliler, daha sonra ürünleri karaborsacılara teslim ediyor ve komisyonlarını alıyorlar. Satış ekibi daha sonra devreye giriyor ve Çinlilerin getirdikleri iPhone 6’ları New York halkına satmak için sokaklara çıkıyor. Neistat, tüm bu olan biteni kamerasına kaydetmiş.
 
Apple’ın bu konuda yapabileceği bir şey yok, zira Çinliler kendilerini soğuktan izole edebilmek için üzerlerini poşetlerle kapatıyor. Ayrıca polisler tarafından kötü muamele görmeleri de cabası. Bakalım Casey Neistat’ın videosunda bizleri neler bekliyor. (adamlar resmen bunun pazarını oluşturmuşlar)
 


 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0