• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple, Tüm Ekranı Parmak İzi Okuyucusu Yapacak Patenti Aldı

Apple, Tüm Ekranı Parmak İzi Okuyucusu Yapacak Patenti Aldı

1
1
0
0
0
Apple Touch ID adlı parmak izi okuyucusunu tüm ekran üzerinden kullanılabilmesi için bir patent aldı.
Apple’ın ilk duyurduğunda büyük yankı uyandıran parmak izi okuyucusu Touch ID‘nin yeni dönemlerde sadece fiziksel tuşu üzerinden olmasına yetinmeyecek gibi duruyor. Firmanın aldığı yeni patente göre Touch ID parmak izi okuyucusu sadece ana ekrana dönme butonundan değil tüm ekran üzerinden kullanılabilecek.

Yayınlanan patent görselinde göre ekranın her yerinden yapılabilecek Touch ID  ile parmak izi tanıtımı, Apple'ın yeniliklerine bir yenisini daha ekleyecek gibi duruyor.Bu sayede uygulama geliştiricileri uygulamaları ve oyunları için yeni bir seçenek kapısı açacak olan bu özellik ile farklı bir deneyim yaşanabilecek. 4 parmağın aynı anda okutulabileceği söylenen patent ile çok daha karmaşık güvenlik kodlaması olacağı için mobil cihazlarda kullanılan güvenlik sistemlerini en üst seviyeye taşıyacağı düşünülen bu patent ile bazı uygulamarı uygulama üzerinden parmak izi onayıyla açacılacağı şeklinde söylentiler mevcut.

Gittikçe artan mobil cihaz ve bilgi güvenliğine yeni bir kapı aralayacağı söylenilen bu patentin gerçek hayata ne zaman geçeceği ise bilinmiyor.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0