Apple Watch Tanıtıldı!

0
0
0
0
0
Bugün 19:00'da başlayan Apple'ın Spring Forward etkinliği ile tanıtılan yeni Apple saatı Apple Watch, rakiplerinden üstün özellikleriyle dikkat çekiyor.
Bugün merakla beklenen etkinliklerden biri olan Apple Spring Forward sunumuyla ortaya çıkan Apple Watch, beklenilen özelliklere göre birçok yeni ve önemli fonksiyona sahip bir akıllı saat olarak karşımıza çıkıyor.

Apple Watch Sport - Apple Watch ve Apple Watch Edition modelleri ile karşımıza çıkan 3 farklı saat çeşidi ve 3 farklı malzeme ile geliyor.

İşte bu haberimizde de bu adres üzerinden canlı bloglama olarak tanıtımını yaptığımız Apple Watch'un tüm detayları;Apple tarafından "Şimdiye kadar ürettiğimiz en kişisel cihaz" olarak lanse edilen Apple Watch, kareye yakın bir ekrana sahip.

En önemli özellik olarak iPhone'unuza gelecek çağrıları, telefonunuzu cebinizden çıkarmadan dahili hoparlörü ve mikrofonuyla cevap verebilmenizi sağlayan Apple Watch'da beklenildiği gibi Siri desteği de bulunuyor. İsterseniz saatteki tuşa basarak, isterseniz de "Hey Siri" diyerek iPhone'daki normal Siri kullanımınızı Apple Watch ile de sağlayabileceksiniz.Çağrı cevap vermenin yanında mesaj ve diğer mesajlaşma uygulamalarını da Apple Watch üzerinden kullanabileceğiniz saat ile direkt kendi uygulaması üzerinden de cevap verebileceksiniz. E-posta okuma desteği de bulunan saatte gelen maillerinizin sadece başlığını değil içeriğini de rahatça görebileceksiniz.Müzik, Activity, Harita, Workout, Stopwatch, Kamera gibi uygulamalarıyla da desteklenen Apple Watch, iPhone üzerinden kamera çekme özelliğine de sahip.

Ayrıca AppStore'a eklenen "Apple Watch için Uygulamalar" bölümünde de Nike+ Running, Shazam, Ebay, Evernote, Twitter ve Instagram gibi birçok uygulamaya da sahip olabilecek.Bunlar için iki önemli örnek veren firma, SPG uygulaması ile Apple Watch'un otelde oda kartı olarak kullabilme özelliğine sahip olabildiğini belirtiyor. Yani oda kapılarını açmak için okuttuğunuz kart yerine Apple Watch ile bu işlemleri yapabileceksiniz. Ayrıca Alarm.com uygulaması ile de -eğer evinizde bu sistem varsa- evin ve garajın kapısını kapatıp açabilir, kamera ile takip edebilirsiniz.Bunların yanı sıra birçok watch faces dediğimiz saat arayüzleri bulunan Apple Watch'ta seçtiğiniz saat arayüzüne hava durumu, tarih vb bilgileri de ekleyip çıkarabiliyorsunuz. Yani Apple Watch'un ana ekranı olan saat kısmında da birçok özelleştirmeler bulunuyor.iPhone'unuza gelen tüm bildirimleri gösteren Apple Watch, aynı zamanda bu bildirimlerin birçoğunu da cevaplayabiliyor.

Apple Pay konusunda ise büyük kolaylıklar getiren firma, Apple Watch üzerinden telefonlardaki NFC ile kullandığımız şekilde anlık olarak saniyeler içinde ödeme yapabilmenizi sağlayacak.Bunların yanı sıra Apple Wacth kullanan arkadaşlarınız ile de iletişimde olabileceğiniz saatte, resim çizerek, saate dokunarak ya da anlık kalp atışınızı paylaşarak arkadaşlarınız ile iletişimde olabiliyorsunuz.Birçok araba firmasıyla da anlaşmış olan Apple, Apple Watch üzerinden bu araçların yerini, kapıyı açma-çalıştırma gibi fonksiyonlarını yerine getirerek kullanabilmenizi sağlıyor.Sağlık konusunda ise neredeyse her akıllı saatte bulunan kalp atışı sensörü ile anlık olarak nabız ölçümü yapabilir, GPS ile de koşu ve yürüyüş aktiviteleriniz ile ilgili verilerinizi kontrol edebilirsiniz. (Ayrıca gelişmiş HeathKit uygulamasıyla da birçok fonksiyon eklenebilir)Bir de şarj süresi için "tüm gün yetecek" açıklaması getirilen Apple Watch'ın tüm gün aktif olarak kullanılsa bile 18 saat bir batarya ömrü sunduğu söyleniyor.Yukarıda gördüğünüz gibi sensörlerin olduğu kısma mıknatıslı yapısıyla takılan şarj aletiyle batarya dolumu gerçekleştirebileceğiniz saatin dolum süresi ve Quick Charge özelliği gibi bir detaya yer verilmedi.Son olarak 3 farklı Apple Watch türü ve 2 farklı boyut ile karşımıza çıkan saatler, 10 Nisan'da ön satışa çıkacak ve 24 Nisan'da Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hong Kong, Japonya, Birleşik Krallık ve tabiki Amerika'da satışa çıkacak. Daha sonra diğer ülkerde de satılacak olan Apple Watch'un fiyatları şu şekilde listelendi.


 

 Apple Watch Fiyat Listesi

 


Apple Watch Sport 38mm Kasa ve Plastik Kordon: 349 Dolar
Apple Watch Sport 42mm Kasa ve Plastik Kordon: 399 Dolar
 


Apple Watch 38mm Paslanmaz Çelik Kasa ve Plastik Kordon: 549 Dolar
Apple Watch 42mm Paslanmaz Çelik Kasa ve Plastik Kordon: 599 Dolar
Apple Watch 38mm Paslanmaz Çelik Kasa ve Deri Kordon: 649 Dolar
Apple Watch 42mm Paslanmaz Çelik Kasa ve Deri Kordon: 699 Dolar
Apple Watch 38mm Paslanmaz Çelik Kasa ve Metal Kordon: 649 Dolar - 949 Dolar
Apple Watch 42mm Paslanmaz Çelik Kasa ve Metal Kordon: 699 Doalr - 999 Dolar
 


Apple Watch Edition 38mm 18K Altın Kasa ve Plastik Kordon: 10.000 Dolar
Apple Watch Edition 42mm 18K Altın Kasa ve Plastik Kordon: 12.000 Dolar
Apple Watch Edition 38mm 18K Altın Kasa ve Deri Kordon: 15.000 Dolar 
Apple Watch Edition 42mm 18K Altın Kasa ve Deri Kordon: 17.000 Dolar
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0