Apple Watch'ın Arayüzü Nasıl Oluşturuldu?

0
0
0
0
0
Apple’ın arayüzü grubu başkanı Alan Dye, Apple Watch’ın yazılımını tasarlarken kullandıkları detaylar hakkında bir ropörtaj verdi. Bu detaylar Apple’ın genel tasarım temellerini oluşturuyor.
Apple’ın arayüzü grubu başkanı Alan Dye, Apple Watch’ın yazılımını tasarlarken kullandıkları detaylar hakkında bir ropörtaj verdi. Bu detaylar Apple’ın genel tasarım temellerini oluşturuyor.

Dye, Apple Watch’ın insan arayüz grubuna özellikle dikkat çekerek, arayüzü oluşturmak için ne kadar çok çalıştıklarını belirtti. Arayüzde, diğer Apple ürünlerinde olduğu  gibi doğanın yüzlerine odaklanılmış. Yeni çiçek açan bitki, kelebek ya da deniz anası fotoğrafları çekilirken tamamen doğal olmasına dikkat etmişler.Hiçbir fotoğrafta en ufak CGI teknolojisi ( Yeşil ekran ) kullanılmamış. Kelebeğin ve deniz anasının hareketleri ise tamamen doğal.

Bunların hepsini biz, kendimiz çektik. Kelebeğin deniz anasının ve çiçeğin tüm hareketlerini kamerayla kaydettik. Çiçeğin tüm hareketini 285 saat boyunca kaydettik ve 24,000’den fazla fotoğraf  çektik.”

Dye ayrıca, Apple Watch’ın fitness uygulamasındaki en ufak hareket için bile çok uğraştıklarını dile getirdi. Çember şeklinde günlü aktivitemizi yansıtan uygulama, bir yıllık çalışmanın ürünüymüş.

Kaynak: iMore
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0