Apple, Yeni iPhone'u 9 Eylül'de Tanıtabilir!

0
0
0
0
0
Apple bir satış hamlesi olarak iPhone'u erken satışa çıkarabilir.
Şuan yaşanan marka mücadelesinde başı çeken olaylardan birisi Apple ve Samsung arasında yaşanan mücadele. Bu iki marka diğer cihazlar ve teknolojiler bir yana, akıllı telefonlar yüzünden birbirine bu kadar düşmüş durumda. 

Aslında bu haber Apple'ı yakından takip edenler için çokta fazla ilginçlik içermiyor. Fakat normalin aksine her sene 9 Eylül'de tanıtımı yapılan iPhone'un bu sene biraz gecikeceği öngörülüyordu. Samsung da bu durumdan faydalanmak isteyerek Galaxy Note 5'ı geçen senenin aksine Ağustos'un ortasında tanıtıp Eylül'ün başlarında piyasaya sürecekti. Bu hamle ile piyasadaki en yeni ve doğal olarak en iyi telefona sahip olacak olan Samsung, bir kesimin dikkatini kazanmayı bekliyordu.Büyük ihtimal Samsung'un bu planlarının önüne geçmeyi istemesinden olsa gerek ki, BuzzFeed'in güvenilir kaynağa sahip yazarı John Paczkowski, Apple'ın bu sene de 9 Eylül'de iPhone'un tanıtımını gerçekleştireceğini belirtti.

9 Eylül'de artık alışılmış olan Apple etkinliği var. Bu etkinlikte beklenen yeni iPhone'un yanı sıra uzun süredir görmeyi beklediğimiz Apple TV ve bazı yeni iPad'ler de tanıtılacak. Yeni çıkacak iPhone 6s, görünüm olarak pek bir farklılığa sahip olamayacak olsa da bazı radikal donanım değişiklikleri yok değil. Bunlardan birisi yeni "Force Touch Technology". Bu özellik, dokunuşun uyguladığı baskıya göre ekranın algılamasını sağlayacak. Aslında pekte yeni olmayan bu teknoloji, esnek Retina ekrandaki minik elektrotları kullanarak geliştirilmiş. Böylece telefon, hafif bir dokunuş ile güçlü bir basma arasındaki farkı anlayabilecek.

Force Touch Technology'nin yanında su geçirmez dış gövde, geliştirilmiş pil ömrü, arttırılmış ekran çözünürlüğü, safir kristal cam ekran (ekran sağlamlığının sağlanması ve çizilmeye karşı dayanıklılığın arttırılması için) ve söylenene göre 4 inchlik bir yan model, telefonun yeni özelliklerinden sadece bazıları.

Kaynak: TheVerge
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0